ВІЛ-інфекція в Україні% епідситуація станом на грудень 2020

У грудні 2020 року в Україні офіційно зареєстрували 1 273 нових випадки ВІЛ-інфекції, у 281 пацієнта діагностовано СНІД, а 176 людей померли від СНІДу. У Кривому Розі на диспансерному обліку – дев’ять тисяч ВІЛ-позитивних людей. Всі вони отримують необхідну медичну допомогу.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у грудні 2020 року:
▪ гетеросексуальний — 760;
▪ гомосексуальний — 36;
▪ парентеральний — 468;
▪ вертикальний — 232;
▪ невідомий — 5.
☝️ ВІЛ-інфекцію, як і багато інших, можна ефективно лікувати! В Україні антиретровірусні препарати є доступними для кожної людини з ВІЛ та надаються безкоштовно.
Метою антиретровірусної терапії є максимальне пригнічення розмноження ВІЛ в організмі, відновлення функції імунної системи, продовження та підвищення якості життя ВІЛ-інфікованих людей.
👉 Якщо вчасно виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого рівня, що кількість вірусу імунодефіциту людини в крові стає настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт.
Швидкий тест можна зробити навіть у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу та ін. Це безкоштовно, безболісно і потребує лише краплі крові та 15 хв вашого часу.
Докладніше про лікування ВІЛ/СНІД: http://bit.ly/2XwiGvt
Джерело: Центр громадського здоров’я України