Movember. Чоловіче здоров’я

Кожного листопада чоловіки починають відрощувати вуса, щоб привернути увагу та підвищити обізнаність про чоловіче здоров’я. Така акція називається Movember, або Вусопад. Чоловіки можуть отримувати безоплатно певні послуги за Програмою медичних гарантій, щоб дбати про себе.
Найперше, що необхідно зробити – укласти декларацію з сімейним лікарем. Навідуватися до свого лікаря варто не лише тоді, коли щось вже болить, а й для профілактики, наприклад, раку простати.

Ймовірність розвитку цього захворювання зростає з віком, після 50 років. Приблизно 6 із 10 випадків раку передміхурової залози виявляють у чоловіків старше 65 років. Також до групи ризику відносять і тих, хто молодше, але має спадкову генетичну схильність до цього захворювання.
 За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в топ-5 хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі. Це стається, зокрема, через те, що хвороба найчастіше протікає безсимптомно та повільно. Але при діагностиці на ранніх стадіях рак простати є виліковним. Сигналом для звернення до свого сімейного лікаря є будь-які проблеми з сечовипусканням, біль у спині, стегні або тазі.
 Ваш лікар, з яким укладено декларацію, зважаючи на скарги та стан здоров’я пацієнта може скерувати на аналіз крові на ПСА (простат специфічний антиген). Це одне із скринінгових досліджень для виявлення раку простати. І один із кроків, який допомагає лікарю визначити подальшу стратегію для діагностики. Наступного року НСЗУ приділить додаткову увагу діагностиці цього захворювання. Аналіз крові на ПСА є у переліку лабораторних досліджень, які здійснюються у межах пакету медичних послуг з надання первинної медичної допомоги та затверджуються відповідними специфікаціями.
 За необхідності сімейний лікар направить пацієнта на консультацію до уролога. Його консультація за направленням безоплатна, якщо заклад уклав відповідний договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Амбулаторна медична допомога”.
 За необхідності уролог скерує на додаткові обстеження чи аналізи. Наприклад, такі як біопсія, ректальне цифрове дослідження, УЗД простати. У разі виявлення новоутворення лікар порекомендує або активне спостереження, або медикаментозну терапію, або хірургічне втручання чи променеву терапію. Для пацієнта, який має електронне направлення, ці послуги є безоплатними.
Радимо чоловікам, які мають вік 50+ або генетичну спадковість до виникнення раку простати, не забувати про щорічний візит до свого сімейного лікаря. Це дозволить вчасно виявити хворобу та уникнути її важкого перебігу та лікування.
Джерело: НСЗУ