Movember або вусопад

Чи знаєте ви, що таке #Movember, або вусопад?
Останній місяць осені щорічно в усьому світі присвячують чоловічому здоров’ю та називають #Movember (від англ. moustache — вуса і november — листопад). Чоловіки протягом листопада відпускають вуса та бороди. Мета акції — «змінити обличчя чоловічого здоров’я», шляхом збільшення кількості ранніх виявлень раку передміхурової залози (рак простати), ефективного лікування і зниження смертності від цього захворювання.
За даними ВООЗ, рак є причиною майже кожної шостої смерті у світі, а 30–50% онкологічних недуг можна попередити.
Рак простати — це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним з найпоширеніших онкологічних захворювань серед чоловіків.

 

За даними Національного інституту раку, в Україні щорічно реєструють понад 7 000 випадків раку передміхурової залози, що забирає життя понад 3 000 чоловіків.
Рак простати на ранніх стадіях може нічим себе не виказувати, але необхідно звернутися до лікаря за наявності таких симптомів:
▪️розлади та порушення сечовипускання — слабкий чи перерваний струмінь сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання;
▪️домішки крові у сечі або спермі;
▪️болісна еякуляція;
▪️біль у спині, стегні або тазі, який не зникає.
До груп ризику розвитку раку передміхурової залози, відповідно до наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», увійшли чоловіки:
▪️50 років і старші;
▪️45 років і старші з обтяженим спадковим анамнезом (рак простати у родича у віці до 65 років);
▪️40 років і старші з обтяженим спадковим анамнезом (рак простати у кількох родичів у віці до 65 років).
Визначити можливу загрозу чоловічому здоров’ю на ранній стадії допоможе аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА). Це одна з найважливіших діагностичних ознак захворювань передміхурової залози. Для пацієнтів, у яких значення ПСА < 2,5, рекомендовано обстеження щодва роки, а в разі ПСА ≥ 2,5 — щороку.

Турбота про власне здоров’я зменшує ймовірність захворювання!

Джерело: Центр громадського здоров’я України