20 листопада – Всесвітній день дитини та Міжнародний день педіатра

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства та взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Міжнародний день педіатра природним чином сплетено із Всесвітнім днем дитини.

Педіатрі́я – від грецького – παιδίον — дитина та грец. ιατρεία — лікування – галузь у медичній науці, головним завданням якої є збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал.
Завдяки розвитку педіатричної науки і дитячої охорони здоров’я різко знизилася дитяча смертність, значно зменшилася захворюваність і летальність від окремих захворювань, поліпшився фізичний розвиток дітей. На сьогодні педіатрія охоплює вчення не лише про хвору, але й про здорову дитину. Сучасна педіатрія має на меті попередити захворювання, чи звести до мінімуму наслідки вже існуючого. Педіатр консультує батьків з приводу того, як виростити малюка максимально здоровим, веде дитину аж до її повноліття.
Любити діток, допомагати їм вирости здоровими, підтримувати батьків з перших днів народження малечі: три простих фрази, за якими стоїть величезна відповідальність і золоті люди – педіатри.
Дякуємо їм та вітаємо з Міжнародним днем педіатра! Міцно обіймаємо та бажаємо бути щасливими і здоровими!
Щирі вітання усім діткам, зростайте здоровими!