15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомою

Лімфома – це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Серед лімфом виділяють лімфогранулематоз (лімфому Ходжкіна) та всі інші види лімфом – неходжкінські лімфоми. Це серйозне захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці та прогресувати з плином часу. На лімфому хворіють понад 1 млн осіб у світі, щодня про цей діагноз дізнаються близько 1 000 пацієнтів.

Згідно даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки захворювань лімфатичної та кровотворної системи, в тому числі у 274 дітей віком від 0 до 17 років.

Раннє виявлення лімфоми та розпочате лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. Так, у розвинених країнах 5-річна виживаність пацієнтів з I та II стадіями неходжкінських лімфом досягає відповідно 82% і 75%, з лімфомою Ходжкіна – 87%.

Первинні симптомами захворювання

 •  безболісне збільшення лімфовузлів,
 •  нічна пітливість,
 •  різка втрата ваги,
 •  підвищення температури тіла,
 •  втомлюваність,
 •  кашель.

  Якщо у вас чи у вашої дитини виникли такі симптоми, ви маєте в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію.

  У випадку підозри на лімфому, ваш лікар випише вам направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.

  Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:
  – інструментальну та лабораторну діагностику
  – проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару
  – проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах
  – лікарські засоби з Національного переліку
  – медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні
  – психологічну підтримку.

  Додатково пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами.

  Джерело: НСЗУ