Як підготуватися до ПЛР-тесту

За допомогою яких тестів виявляють COVID-19 | Новини й аналітика зі світу  політики: оцінки, прогнози, коментарі | DW | 06.05.2020Лабораторне тестування на COVID 19 проводиться з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції та методу імуноферментного аналізу.

ПЛР-дослідження показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу з першого дня зараження. Навіть до початку прояву симптомів хвороби COVID-19 (якщо людина є тільки носієм вірусу й не хворіє). Зараз це єдиний найдостовірніший у всьому світі та в Європі метод діагностики коронавируса COVID-19.

Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту.

Для ПЛР-тесту медичний працівник візьме мазки з носа та рота.

Час виконання ПЛР-теста – 24-48 годин.

Під час проведення тесту шукають РНК ядра вірусу, який спочатку потрапляє до клітин слизової оболонки носа / рота.

Що дізнаються у результаті тестування? Дізнаються є чи немає вірус в організмі на момент забору та за 1-3 доби до цього.

Далі у випадку позитивного результату ПЛР-тесту має бути ізоляція хворого та контактних осіб і спостереження лікаря.

 

Як підготуватися до ПЛР-тесту

Здавати ПЛР-тест найкраще вранці, одразу після нічного сну.

Не рекомендується

  • за 6 годин

–   вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки;

–   використовувати препарати для розсмоктування;

  • за 3-4 години

–    жувати гумку, цукерки,

–    їсти, пити;

–    чистити зуби, полоскати рот / горло;

–     курити.

Обстеження всіма методами проводиться за медичними показаннями, за призначенням сімейного лікаря в амбулаторних умовах або лікуючим лікарем стаціонару. У кожному випадку призначення ПЛР погоджується з лікарем лабораторного центру (санстанції).

При виникненні потреби обстеження особи в амбулаторних умовах на ПЛР сімейний лікар скеровує до пацієнта мобільну бригаду, яка бере аналіз на дому за графіком роботи. Якщо у особи не заключена декларація з сімейним лікарем – є можливість проконсультуватись стосовно стану здоров`я та обстежитись, якщо є медичні показання, звернувшись телефоном до центру первинної медико-санітарної допомоги (за територіальним принципом):

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» КМР e-mail: medcentr_1@i.ua , Косяк Наталія Володимирівна, тел..: 94-70-55;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» КМР e-mail: zpmsd2@ukr.net, Квятковська Світлана Октаєва, тел..: 94-81-40;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» КМР e-mail: cpmd03@gmail.com, Пашковська Ліна Олександрівна, тел..: 94-80-91;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» КМР e-mail: medcentr_4@ukr.net, Логінова Анжеліка Анатоліївна, тел..: 067-628-56-22;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5» КМР Кузнєцова Анастасія Олександрівна, тел..: 067-628-51-12;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6» КМР Семеніхіна Алла Іванівна, тел..:067-630-04-75;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №7» КМР Чорновол Ірина Володимирівна, тел.. гор. лін.: 067-628-49-87.

 

Якщо у людини виникло бажання пройти самостійно обстеження методом ПЛР, пропонуємо звертатися до приватних медичних структур, наприклад:

ООО «Медиком Кривбасс», тел..:0-800-307-300, 067-632-66-19;

Медична лабораторія «Діла», тел..:098-594-00-22, 0-800-217-887.

 

Із 19 жовтня наше місто знаходиться у «помаранчевій» зоні,тому закладами охорони здоров`я припинені планові заходи з госпіталізації, крім:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров`я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладам охорони здоров`я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров`я людей.

Українці, які повернулися з-за кордону, можуть припинити 14-денну ізоляцію здавши ПЛР-тест.