Які «Доступні ліки» безоплатні, а які – з доплатою?

Зображення може містити: одна або кілька осіб та текстПрограма “Доступні ліки” розрахована на людей, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу. Кожні півроку перелік ліків, що входять в програму, оновлюється. На сьогодні в програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби, серед них 85 – пацієнт може отримати безоплатно.
Зокрема, в програмі «Доступні ліки»:
📌 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань (62 з них – безоплатні);
📌 48 – діабету ІІ типу (17 з них – безоплатні);
📌 15 – бронхіальної астми (6 з них – безоплатні).
Також до програми включено один препарат для лікування ревматичних хвороб, але за нього пацієнт сплачує повну ціну.
Щоб дізнатись, які “Доступні ліки” повністю безоплатні, а які – з доплатою, потрібно подивитись на актуальний Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Реєстр можна завантажити на сайті НСЗУ на вкладці “Доступні ліки” https://bit.ly/3eZp7iz.

Для цього, перейшовши на вкладку, проскрольте до самого кінця сторінки. А далі перейдіть за посиланням, щоб завантажити список ліків у форматі exсel.
У таблиці ви побачите:
📌 назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці №2 та №3);
📌 форму випуску та дозування (стовпці №4 та №5);
📌 кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець №6);
📌 назву та країну виробника ліків (стовпець №8);
📌 суму доплати за упаковку (стовпець №16) та іншу інформацію.
Наприклад, якщо ваш сімейний лікар виписав електронний рецепт на лікарський засіб “Амлодипін”, таблетки у дозуванні 5 мг та у кількості 60 таблеток на два місяці, то:
📌 у завантаженому списку ліків, у стовпці №2, потрібно знайти міжнародну непатентовану назву “Амлодипін”;
📌 у стовпці №3 – необхідне торговельне найменування (якщо ви віддаєте перевагу певному виробнику ліків), у стовпці №5 – дозування 5 мг. Тоді у стовпці №16 побачите суму доплати за упаковку. Якщо там буде 0,00 грн – ліки повністю безоплатні. Якщо там буде певна сума, то порахуйте загальну доплату. Наприклад, сума доплати за одну упаковку, яка містить 30 таблеток, становить 20,99 грн. А лікар виписав 60 таблеток, тобто дві упаковки. Помножте 20,99 грн на 2 упаковки. Відтак сума доплати у цьому випадку складає 41,98 грн за дві упаковки.
Якщо плануєте обрати повністю безоплатний лікарський засіб за електронним рецептом, то потрібно у завантаженому списку ліків у стовпці №2 знайти необхідну міжнародну непатентовану назву, у стовпці №5 – потрібне дозування, а у стовпці №16 – усі комірки із сумою доплати в 0,00 грн.
Щоб отримати необхідні “Доступні ліки” зверніться до аптеки, які відпускають “Доступні ліки”. Найближчу аптеку можна знайти за допомогою дашборда “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. Дашборд також знаходиться у вкладці “Доступні ліки”. Ось тут https://bit.ly/2UnhhWG ми розповідали як на дашборді НСЗУ знайти аптеку з “Доступними ліками”. Також знайти найближчу аптеку допоможить дзвінок до контакт-центру НСЗУ. Дзвінок на номер 16-77 – безкоштовний.

Джерело: НСЗУ