Ю. Вілкул: Криворізькі лікарні, визначені для лікування коронавірусу, отримали додаткові кисневі концентратори

Місцева влада не зупиняє роботу по забезпеченню лікарень усім необхідним для боротьби з вірусною інфекцією. Днями опорні лікарні для лікування пацієнтів з COVID-19 отримали чергову партію засобів індивідуального захисту та 10 кисневих концентраторів.
«У місті триває надання допомоги хворим із патологією легень, насамперед це пневмонії, в тому числі й викликані COVID-19. Раніше коштом міського бюджету вже було придбано 36 кисневих концентраторів та 24 апарати ШВЛ. Це чергова партія, а наступного тижня очікуємо ще на 35 концентраторів для медзакладів міста. Дякую лікарям, які відповідально виконують свою роботу й керівництву міста за підтримку, адже без оновлення обладнання працювати в умовах пандемії та надавати допомогу важким хворим вкрай важко», – зазначив мер Юрій Вілкул.

Медики підтверджують – застосування кисню при гострих станах, особливо коли вірус спричиняє пневмонію, важливе не лише для порятунку хворих, а й для їх задовільного самопочуття надалі.
Головний лікар 17 міської лікарні Юрій Чорновол зазначив: «Наша лікарня задіяна в наданні допомоги хворим з COVID-19, також у нас лікуються пацієнти з гострими пневмоніями. Для таких хворих вкрай необхідна киснева терапія, яка надає більше шансів на одужання. Саме для її проведення й потрібні кисневі концентратори, які генерують кисень. Лікарня вже має такі апарати, однак, у ситуації, коли епідемія в країні не вщухає, великий плюс для нашої роботи, що ми отримуємо від міста додаткові апарати.
Наша лікарня отримала додатково 3 апарати. Вони дуже важливі для лікування хворих із ковід-інфекцією, адже майже всі вони кисневозалежні. Ці концентратори мають обсяг 5 літрів, вони високої якості, працюють тихо, аби хворі не відчували зайвого дискомфорту», – додала в.о. головного лікаря 1 міськлікарні Ірина Латанська.

З перших днів епідемії у місті був створений штаб з протидії коронавірусу, який очолив міський голова. На заходи боротьби з COVID-19 із міського резервного фонду було виділено майже 84 млн грн, які в першу чергу були спрямовані на матеріально-технічне забезпечення лікарень, придбання тестів для проведення лабораторної діагностики, сучасного обладнання, лікарські засоби.
«Місто мобілізувало всі резерви й штаб працює без вихідних. Ситуація із захворюваністю у Кривому Розі знаходиться на контролі. В усіх визначених госпітальних базах першої черги вистачає дихального обладнання для пацієнтів із коронавірусом. У Кривому Розі перебував в.о. Голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський, який відвідав декілька лікарень, був присутнім на засіданні міського штабу, спілкувався з міським головою, медиками й оцінив роботу нашого міста достатньо високо», – сказав Костянтин Мурашко.
Довідка: Кисневі концентратори відділяють кисень від атмосферного повітря та подають висококонцентрований кисень (понад 90%) пацієнтові. До кисневих концентратів підключають пацієнтів, які хворіють на COVID-19 середньої ступені важкості. При правильному застосуванні, це запобігає розвитку ускладнень та погіршення стану пацієнтів із COVID-19. Таким чином зменшується навантаження на реанімаційні ліжка з апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ), які варто використовувати лише для важкохворих.
Така терапія  потрібна також і для пацієнтів із хронічними легеневими захворюваннями, такими як хронічне обструктивне захворювання легень, бронхіальна астма, деякі серцево-судинні захворювання, тому кисневі концентратори можуть використовуватися лікарнями й в післякарантинний час.

Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради