Програма “Доступні ліки” діє

Значна частина українців не приймають ліки для контролю деяких загрозливих для здоров’я та життя станів, як-от високого тиску чи високого рівня цукру в крові. Багато з них навіть не підозрюють, що мають гіпертензію чи переддіабетний стан та потребують медикаментозного лікування.
Саме задля забезпечення ефективними та якісними препаратами для контролю найпоширеніших станів і хвороб в Україні працює програма “Доступні ліки”. Програмою можуть скористатися українці, які мають серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу та бронхіальну астму. Ліки можна отримати повністю безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом свого сімейного лікаря.

 У реєстрі 264 препарати, 85 з них — повністю безоплатні для пацієнтів. З них:
▪ 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань (62 з них безоплатні)
▪ 48 — цукрового діабету 2 типу (17 з них безоплатні)
▪ 15 — бронхіальної астми (6 з них безоплатні).
 Які з цих препаратів повністю безоплатні, а які можна отримати з доплатою, можна переглянути в актуальному реєстрі на сайті НСЗУ. https://bit.ly/32ZxW7k (лінк для заванатаження файлу з переліком знаходиться внизу сторінки).  Зокрема, в цьому файлі є інформація про виробників, дозування, кількість одиниць в упаковці, назви діючої речовини та торгові назви, а також ціни за кожний препарат. Пацієнтам ця інформація може бути корисною для розуміння, які препарати доступні, які можна отримати безоплатно, які з доплатою, а також визначити ліки, які підходять найбільше і допомагають досягати цільових показників.
 Як можна отримати ліки за програмою:
→ Пацієнт з хворобою має звернутися до свого лікаря, з яким укладена декларація. Лікар виписує рецепт в електронній системі, а не на папірці, на якому може бути складно розібрати почерк чи загалом його загубити.
→ На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці.
→ За цим номером провізор знаходить рецепт — його лікарі виписують в електронній системі. Рецепт за потреби можна роздрукувати, якщо у пацієнта немає телефона.
→ Отримати препарати можна в будь-якій аптеці, що бере участь в програмі. Наразі їх 8818 по всій країні. За цим лінком — повний перелік аптек-учасниць: https://bit.ly/3kPiYYD Дізнатися про найближчу аптеку можна також, зателефонувавши на номер 16-77 в контакт-центр НСЗУ.
→ Тут покрокова інструкція як отримати ліки за електронним рецептом: http://bit.ly/2NhMyI2
❗ Обов’язково нагадайте або розкажіть про цю програму своїм близьким, особливо старшого віку, а також про потребу вимірювати тиск та перевіряти біохімічні показники — як рівень цукру та холестерину в крові. Це допоможе не випускати з уваги важливі проблеми зі здоров’ям. Адже якщо їх ігнорувати, вони можуть швидко перетворитися в ті самі неінфекційні захворювання, що дуже небезпечні для здоров’я.