Первинна медична допомога. Збільшення тарифу

 Уряд підтримав рішення зі збільшення капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, яке ініціювала Національна служба здоров’я. З 1 листопада тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги зріс на 51 грн та становить 651,6 грн.
 Ще одна зміна, яку внесено до Постанови №65 стосується медичної допомоги пацієнтам з COVID. Зокрема, мова про те, що відбір зразків і лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта до лікаря первинки здійснюється незалежно від наявності у пацієнта поданої декларації про вибір лікаря.

 Сьогодні лікарі первинної медичної допомоги тримають першу лінію оборони проти COVID-19 та працюють з великим навантаженням. Українці частіше звертаються до лікарів первинки, особливо з питаннями щодо гострих респіраторних захворювань та профілактики. За даними ЕСОЗ найпопулярнішими причинами звернень до лікарів ПМД є кашель, загальна слабкість, а також потреба у профілактиці певних захворювань.

Темпи подання декларацій також свідчать про те, наскільки важливим є сімейний лікар для кожного українця.

Держава гарантує безоплатну медичну допомогу у лікаря первинної ланки, а перелік послуг чітко визначений, і, зокрема, включає: консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію дітей та дорослих згідно календаря щеплень. Лікар ПМД виписує е-рецепти, е-направлення до інших спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування, що дає можливість отримати ці послуги безоплатно. Заклади ПМД залучені до амбулаторного лікування пацієнтів з підозрою або встановленим COVID-19, до забору матеріалу для проведення ПЛР-тестування, яке здійснюють мобільні бригади.
 Сімейний лікар не мусить працювати зі своїми пацієнтами в режимі нонстоп і нехтувати особистим часом на відпочинок, сон та рідних. Медичні послуги первинної ланки не відносяться до екстрених. У разі різкого погіршення стану здоров’я необхідно телефонувати 103
З питаннями, які стосуються не стану здоров’я, а довідкової інформації радимо звертатися:
📌 до реєстратури центру ПМД;
📌 до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;

📌 до контакт-центру МОЗ з протидії поширенню COVID-19 за номером 0 (800) 602 019

Джерело: НСЗУ