МОЗ про коронавірус

Що таке COVID-19?
SARS-CoV-2, збудник COVID-19, є коронавірусом. Він передається через великі дихальні краплі та безпосередній контакт; можливі й інші способи передачі (повітряний та фекально-оральний).
Середній інкубаційний період оцінюється в межах від 5 до 6 днів, коливаючись від 0 до 14 днів. Наразі немає специфічного лікування або вакцини проти COVID-19.

Як мандрівники можуть допомогти запобігти подальшому поширенню COVID-19:

«Коли ви подорожуєте або проживаєте в районах із передбачуваною передачею, дотримуйтесь суворих гігієнічних заходів, – регулярного миття рук водою з милом або використання дезінфікуючих засобів на основі алкоголю. Повернувшись з такого району, слідкуйте за станом здоров’я протягом 14 днів після повернення. Якщо у вас виникли дихальні, грипоподібні симптоми в цей період, зверніться до свого сімейного лікаря. Ідеально зробити це спочатку телефоном і вкажіть історію ваших подорожей, перш ніж звернутися за медичною допомогою та сидіти в залах очікування з іншими людьми. Якщо у вас є якісь симптоми, будь ласка, уникайте контакту з іншими людьми, поки ви не проконсультуєтесь зі спеціалістом із охорони здоров’я », – Пасі Пенттінен, експерт ECDC з інфекційних захворювань.