Медичну аппаратуру з Німеччини отримала міська лікарня № 10

У Кривому Розі під керівництвом мера Юрія Вілкула відкрито 50 нових амбулаторій практик сімейної медицини, придбано сучасне обладнання. Після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту почалися ремонти й в них. Відремонтовано лікарні №№10, 11, створено агіографічні відділення в дев’ятій та другій, розпочато ремонти в інфекційційній, до кінця року буде завершений ремонт естакади в міськлікарні №2. Тільки в 2020 році на розвиток медицини з міського бюджету закладено 278 млн грн.
Зараз міська лікарня №10 співпрацює із фахівцями Федеративної Республіки Німеччини. У партнерстві мерії та німецького фонду GIZ проведений капітальний ремонт закладу, відкрите травматологічне відділення. Криворізькі лікарі проходять стажування в клініці Німеччини. Під час проведення капремонту заклад отримав значну кількість вкрай необхідного медичного обладнання.
20 листопада заклад отримав чергову партію необхідної медичної апаратури. Це – апарати для наркозу, УЗД-апарати, функціональні електроліжка, інструменти, операційна білизна. На зустрічі з колективом десятої лікарні був присутній доктор Штефан Кайль, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку із тимчасовим офісом у Дніпрі.

Він підкреслив: «Мені приємно знаходитися у клініці №10, про яку я дуже багато чув. Привід дуже хороший – передача гуманітарного вантажу лікарні. Насамперед, хочу подякувати за це доктору Кляйну та німецькій клініці, яку він представляє. Завдяки співпраці криворізьких та німецьких лікарів у вашому місті створена потужна база для надання якісної медичної допомоги пацієнтам із проблемами опорно-рухового апарату. Хочу подякувати й підприємству «АрселорМіттал Кривий Ріг» за допомогу в транспортуванні вантажу до Кривого Рогу».
У розмові з лікарями «десятки», член виконкому міської ради Костянтин Павлов сказав:
«У нашому місті створена ефективна система надання первинної медичної допомоги. Міський голова Юрій Вілкул ставив завдання зробити заклади первинної ланки у «кроковій» доступності до людей, і ми це зробили. Паралельно займаємося модернізацією наших вторинних закладів. Після того як область відмовилася від фінансування лікарень і передала їх на баланс міста, мером була прийнята програма реконструкції та підтримки лікарень. Стартував проєкт із капремонту інфекційної лікарні, в цьому році відкрито два нових сучасних ангіографічних відділення на базі дев’ятої та другої лікарень. Думаємо про майбутнє і маємо серйозні плани з розвитку міських лікарень».
Костянтин Павлов підкреслив, що буде капітально відремонтовано реанімаційне відділення восьмої лікарні, на базі «дев’ятки» відкрито кардіохірургічний центр. На базі десятої лікарні в партнерстві з німецькою клінікою «Міндун» буде розроблена та впроваджена програма з ендопротезування суглобів.
«Місто послідовно та комплексно працює над тим, щоб криворіжці отримували медичну допомогу гідного рівня, а наші лікарі мали комфортні умови для роботи», – сказав Павлов.
Містом буде придбана сучасна цифрова рентген-установка. Також, для попередження та лікування серцево-судинних захворювань буде закуплений ще один ангіограф. Тим самим потреба міста в даному медичному обладнанні буде забезпечена на 100%. Варто відзначити, що після введення в роботу ангіографів смертність від інфаркту у Кривому Розі зменшилася на 35%.
Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради