Медична допомога при пологах: як її отримати безоплатно

Медична допомога при пологах – пріоритетна послуга, яка входить до Програми медичних гарантій. Цією послугою може скористатися будь-яка жінка та безоплатно народити немовля в обраному пологовому будинку країни.

В безоплатний пакет допомоги при пологах включено:

  •   моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
  •   медичну допомогу при пологах черговою акушерською бригадою, включаючи як фізіологічні пологи так і кесарський розтин;

  •  медичну допомогу при ускладнених пологах;
  •  стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
  •  вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Ці послуги для пацієнтки та новонародженого є безоплатними. Жодних офіційних чи неофіційних доплат за них ніхто не має права у вас вимагати. Весь комплекс зазначених послуг оплачує медзакладу держава. Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77.

Щоб отримати безоплатно допомогу при пологах пацієнтці потрібно приїхати до пологового будинку чи медзакладу, який надає допомогу при пологах, або викликати «швидку» за номером 103

Пологи з черговою акушерською бригадою є безоплатними. Якщо ж пацієнтка хоче народжувати у конкретного лікаря, за це закладом може встановлюватись додаткова офіційна оплата згідно з тарифами, визначеними в закладі.

Щороку в Україні народжують понад 300 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу.

Майже 400 медзакладів законтрактувала НСЗУ на надання медичної допомоги при пологах, 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. За надання допомоги пацієнткам в квітні-травні НСЗУ виплатила цим закладам 307 млн грн.

38 600 пацієнток отримали допомогу при пологах в цих медзакладах за два місяці.

Джерело: НСЗУ