10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

A Roadmap to Better Mental Health During COVID-19 | Technology NetworksЦьогорічний Всесвітній день психічного здоров’я настає в той час, коли наше повсякденне життя значно змінилося внаслідок пандемії COVID-19. Останні місяці спричинили багато проблем: для медичних працівників, які надають допомогу в складних обставинах, їдуть на роботу, боячись привезти COVID-19 додому з собою; для учнів, які пристосовуються до занять вдома, мало контактують з викладачами та друзями та турбуються про своє майбутнє; для працівників, життєдіяльність яких загрожує; для величезної кількості людей, які опинились у злиднях або в неміцних гуманітарних умовах з надзвичайно обмеженим захистом від COVID-19; а для людей з психічними станами багато людей переживають ще більшу соціальну ізоляцію, ніж раніше. І це нічого не говорить про управління горем втрати коханої людини, іноді без можливості попрощатися.

Економічні наслідки пандемії вже відчуваються, оскільки компанії відпускають персонал, намагаючись врятувати свій бізнес, або ж повністю закриті.

Враховуючи минулий досвід надзвичайних ситуацій, очікується, що потреба в психічному здоров’ї та психосоціальній підтримці значно зросте у найближчі місяці та роки.

 

  •  Близько 1 мільярда людей по всьому світу живуть з психічними розладами, з них близько 8 мільйонів – в Україні.
  • Світова економіка щорічно втрачає понад 1 трильйон доларів США на лікування депресії та тривоги.

Пам’ятайте, профілактика починається зі знання та розуміння перших ознак і симптомів психічних розладів в будь-який період.
⚡️Корисні звички та поради для здорової психіки та поліпшення психічного здоров’я:
🔷Розпізнавайте ознаки стресу та реагуйте.
Зниження активності, головні болі, безсоння і дратівливість — лише деякі ознаки, на які слід звернути увагу та діяти. Піклуйтеся про себе та не ігноруйте причини поганого самопочуття та стресу.
🔷 Контролюйте свій режим дня.
Пам’ятайте про час роботи, відпочинку та повноцінний сон. Розлад сну загрожує емоційним виснаженням та може призвести до розвитку багатьох ускладнень здоров’я.
🔷 Здоровий спосіб життя та звички.
Відмова від шкідливих звичок (паління, зловживання алкоголем, соцмережами в режимі 24/7). Надмірне перебування за комп’ютером може зашкодити фізичному та психічному здоров’ю!
🔷 Підтримуйте інших та свої соціальні зв’язки.
Налагодьте комунікації. Спілкування допоможе близьким та Вам відчувати себе важливими та взаємну підтримку.
🔷 Позитивні емоції та збереження оптимізму.
Наші думки здатні впливати навіть на процеси у нашому організмі. Як виявили дослідники, люди, які позитивно сприймають світ, мають тенденцію до нижчого тиску, менше схильні до розвитку серцевих захворювань, краще контролюють вагу, у них здоровіший рівень цукру в крові.