Жовтень – місяць обізнаності про рак молочної залози

Зображення може містити: 2 особи, текст «нацональна служба здоров'я украйни клнчний маршрут пацентки 3 paKOM молочной залози»Щоб вчасно виявити розвиток раку молочної залози та вчасно почати лікування, пацієнтка з підозрою або захворюванням на рак молочної залози має чітко дотримуватися правильного клінічного маршруту в системі отримання безоплатних медичних послуг.
Насамперед, жінка має звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію. Зважаючи на стан здоров’я, вік та спадковість, лікар прийме рішення щодо потреби в консультації вузького спеціаліста чи проведення обстеження для ранньої діагностики раку. Зокрема, виписати направлення на консультацію до мамолога чи проведення УЗД або мамографії. За направленням лікаря, ці послуги є безоплатними. Для їх отримання пацієнтка може звернутись до будь-якого з криворізьких або інших медзакладів, які НСЗУ законтрактувала на пакет «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога».
Мамографію можна зробити, наприклад, у Криворізькому онкологічному диспансері або в інших 222 українських медзакладах, законтрактованих НСЗУ.

 

Якщо у пацієнтки виявили злоякісне новоутворення, вона має звернутись з направленням свого сімейного лікаря чи лікаря, який проводив дослідження, або запідозрив онкологічне захворювання, до медзакладу, який законтрактований НСЗУ за пакетами «Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних хвороб», «Діагностика та радіологічне лікування онкологічних хвороб» або «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» в залежності від призначеного лікування.
Безоплатна допомога пацієнтці з раком молочної залози в межах Програми медичних гарантій включає інструментальну та лабораторну діагностику, проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару, проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах, лікарські засоби з Національного переліку, медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні та психологічну підтримку пацієнтки. Додатково пацієнтка може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами.
Джерело: НСЗУ