Відкрито нову сучасну амбулаторію на Інгульці

Ю. Вілкул: Ми створили для криворіжців сучасну мережу первинної медичної допомоги – фактично, маємо на сьогодні вже 50 амбулаторій, у планах ще 16. Наведемо порядок і в лікарнях, що передала нам область.
9 жовтня нова, простора сучасна амбулаторія №3 Центру первинної медико-санітарної допомоги №7 гостинно відкрила двері для мешканців житломасиву Інгулець. Заклад обслуговуватиме 10 тисяч осіб, з них майже 2 тисячі дітей.
Вітаючи жителів з відкриттям амбулаторії міський голова Юрій Вілкул сказав: «Не зважаючи на пандемію коронавірусу ми жодним чином не змінили наших планів щодо розвитку первинної ланки медицини. Всі намічені плани зі створення амбулаторій – виконуємо. Криворіжці повинні отримувати якісну первинну медичну допомогу та, найголовніше, – амбулаторії знаходяться у «кроковій» доступності до людей. Наступного тижня відкриємо амбулаторію в Центрально-Міському районі на Миколаївському шосе. Наводимо порядок і в лікарнях, які прийняли від області наприкінці минулого року — йдуть ремонти в інфекційній лікарні, «тисячці», відкриваємо нові відділення в дев’ятій і десятій лікарнях, закуповуємо нове обладнання. Звичайно, “спадок” важкий, але я впевнений — звісно не за місяць-два, але наведемо порядок у всіх лікарнях міста” – підкреслив міський голова.

«Раніше за медичною допомогою нам потрібно було їздити до сімнадцятої лікарні. А це більше 3 км, що не дуже зручно, особливо для пенсіонерів. А з відкриттям амбулаторії повністю вирішена ця проблема. Гарно та якісно все зроблено. Ми дуже задоволені», – сказала Алла, мешканка житломасиву Інгулець.
В амбулаторії на вулиці Дружби, 2 працюватиме 5 сімейних лікарів і 11 медичних сестер. Медичний заклад зможе приймати до 90 відвідувачів на день. Тут створені комфортні умови для лікарів і пацієнтів. За кошти міського бюджету придбали нове обладнання: офісні меблі, телевізори, мобільні телефони для реєстраторів та медперсоналу, аналізатори крові, сечі, глюкометри, ЕКГ-телеметричний пристрій, тонометри, ЛОР та офтальмологічне обладнання. Для зручності пацієнтів у приміщенні облаштований аптечний пункт КП «Фармація». Мешканці району матимуть можливість скористатися програмою «Доступні ліки» та використати пільгові та електронні рецепти на медикаменти одразу після їх виписки.
За останні роки у Кривому Розі створено 50 амбулаторій, відремонтовано 9 міських лікувальних закладів, придбано 45 сучасних автомобілів медичної допомоги, 45 нових автомобілів спеціалізованої медичної допомоги, 49 нових апаратів ШВЛ, відкрито центр реабілітації ветеранів.
Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради