10 cпособів зберегти безпеку під час літніх канікул

Школи закрилися на літо. Це означає, що багато сімей упаковують сумки та валізи та відправляються у відпустку – часто їздячи до місць відпочинку й частіше проводять частину свого вільного часу біля води на човнах, купаючись на пляжах або граючи в басейнах. Ці чудові способи провести літні канікули пов’язані з ризиками.

Картинки по запросу фото утопленняВ Європейському регіоні ВООЗ щороку 2200 дітей у віці від 5 до 14 років помирають від дорожньо-транспортних травм. Це є основною причиною смерті для цієї вікової групи. Понад 1400 дітей цієї ж вікової групи щорічно помирають через утоплення. Підлітки та молоді люди також піддаються підвищеному ризику: 18 500 осіб у віці 15–29 років щороку вбивають ДТП – друге місце за причин смерті. Ще 4000 гинуть через утоплення.

Хоча не всі ці трагічні смерті відбуваються під час шкільних канікул, це особливо важливий час для батьків, вихователів і членів громади, щоб бути особливо пильними щодо безпеки.

Ось 10 різних способів, користуючись якими учні та їхні батьки зможуть допомогти зробити безпечними літні канікули.

Безпека руху

Обмеження швидкості. Коли ви відпочиваєте на дорозі, пам’ятайте, що швидше водіння не гарантує прибуття на місце призначення раніше. Насправді це значно збільшує ризик аварії, травми або смерті для вас і вашої родини. Ризик цих сумних наслідків збільшується на 5% з кожним кілометром на годину, що збільшує вашу швидкість. Опубліковані обмеження швидкості є максимально допустимими; вони не є керівництвом, рекомендацією або пропозицією. Дотримуйтесь цих обмежень і керуйтеся відповідно до дорожніх умов, щоб зберегти вашу сім’ю.

Втома може зашкодити водію так само, як алкоголь, наркотики або ліки. При русі на великі відстані не забувайте робити перерву кожні 2 години. Більш високі температури також підвищують сонливість, тому важливо залишатися достатньо гідратованим і гарантувати, що ваш автомобіль добре провітрюється.


 Дитячі сидіння можуть займати додаткове місце в салоні, але вони є надзвичайно важливими для забезпечення безпеки дітей під час автомобільної подорожі. Завжди залишайте простір, необхідний для встановлення належного дитячого сидіння, відповідного віку та розмірам дитини.


 Ніколи не залишайте дитину в машині в спекотний день. Фатальне зневоднення може відбутися протягом декількох хвилин. Спляча або маленька дитина на сидінні з обмеженнями не зможуть самі вийти з машини.


Водії не одразу звикають бачити дітей на вулицях протягом шкільних годин. Під час шкільних канікул вони повинні бути особливо уважними до дітей на пішохідних переходах, на велосипедах, скутерах тощо. Коли школа відкриває свої двері після літа, водії повинні приділяти особливу увагу безпеці на дорогах навколо шкіл і завжди дотримуватися обмежень швидкості. Стандартні обмеження швидкості не встановлюються довільно; вони відображають максимальну швидкість до того, як пішоходи зіткнуться з серйозними або смертельними травмами під час удару.

Безпека на воді та профілактика утоплення
Дотримуйтесь цих основних правил безпечного плавання:
ніколи не плавайте поодинці, ніколи не плавайте після вживання алкоголю;
– завжди плавайте у визнаних і безпечних місцях плавання – бажано, щоб неподалік були присутні патрулі рятувальників та обладнання безпеки.

  • Маленькі діти мають бути під наглядом тільки дорослих під час купання, а не старшими дітьми, які мають власний інтерес до гри та можуть легко відволікатися. Ефективний нагляд за дітьми вимагає постійної пильності. Якщо ви читаєте книгу, відповідаєте на повідомлення електронної пошти на телефоні або займаєтеся іншими справами, ви не стежите за своїми дітьми. Трагедія утоплення може статися дуже швидко навіть коли дорослі знаходяться неподалік.
  • Переконайтеся, що використовуються особисті пристрої – рятувальні жилети та круги, особливо під час катання на човнах або риболовлі на відкритій воді. Умови можуть швидко змінюватися, і навіть досвідчені плавці можуть опинитися в біді. Підраховано, що 85% щорічних тонувань, пов’язаних з веденням суден, можна запобігти, використовуючи персональний пристрій для безпеки на воді.
  • Батьки та опікуни повинні вивчати серцево-легеневу реанімацію (СЛР) – вона може врятувати життя дитини. Якщо у вас є басейн вдома, його ізоляція є однією з найефективніших стратегій, щоб запобігти доступу маленьких дітей до води без нагляду.

Джерело: Європейське Бюро ВООЗ