Що очікувати від цьогорічного грипу та як захиститися

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемії ще немає, але епідеміологи прогнозують, що за епідсезон із жовтня 2019р. по травень 2020р. в Україні перехворіють на грип від 4 до 6,5 млн людей. Начальник відділу грипу та ГРВІ Оксана Артемчук занепокоєна надзвичайно низьким рівнем вакцинації проти грипу. Всього 0,3% населення україни було щеплено в минулому сезоні.

Вакцини проти грипу доступні. Наразі вони наявні в аптеках. Вони безпечні та якісні. Щеплення від грипу та від дифтерії можна проводити одночасно але в різні ділянки тіла.

Світлина від Центр громадського здоров’я України.Хвороба має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші:

🦠Симптоми грипу:

раптовий початок хвороби;
головний біль;
ломота у м’язах та суглобах;
біль у горлі;
підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
кашель;
в окремих випадках — блювота і пронос.

Як можна заразитися вірусом грипу:

передається повітряно-краплинним;

внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

За перших симптомів обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. За перших симптомів звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація. Пам’ятайте, що імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип та ризики серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

Найкращий час для щеплення — напередодні сезону грипу. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Особливо необхідною вакцинація проти грипу є для представників груп ризику.

Загальні рекомендації як не захворіти на грип:

уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
часто провітрюйте приміщення;
часто мийте руки з милом;
не торкайтеся очей, носа або рота немитими руками;
прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
повноцінно харчуйтеся, висипайтеся, уникайте перевтоми.

Джерело: Центр громадського здоров’я МОЗ України