Радон лікує

12 серпня відбулась апаратна нарада з керівниками центрів первинної медико-санітарної допомоги. Йшлося про ефективне використання потужностей радонового відділення одинадцятої міської лікарні. Родовище радонової води на території цього закладу не має аналогів принаймні у Східній та Центральній Україні. Тут обслуговують хворих із різних областей України.

Світлина від Медицинские новости.

Потужність відділення – лікувальні процедури для 300 хворих на день. На протязі трьох років відділення не працювало через незадовільний стан будівлі. У 2012 році після капітального ремонту його роботу відновлено. У 2017 році проведено капітальний ремонт системи підігріву радонової води та гарячого водопостачання.

Світлина від Медицинские новости.

За сім останніх років проліковано 12436 пацієнтів, з них амбулаторно 8094, стаціонарно 4340, учасників АТО – 316.

Радон – інертний радіоактивний газ, який є головним компонентом радонових вод. Вплив в лікувальних або профілактичних цілях радоном ( «сухі» або «вологі» радонові ванни, інгаляції або аплікації радону, зрошення порожнин або прийом радону всередину і ін.) Отримало назву радонотерапии і радонопрофілактікі. Радонотерапія – метод лікування із застосуванням радону і радонових вод, – за сто років розвитку пережила періоди від тріумфу після відкриття радіоактивності, до повного забуття в основному після мали місце радіаційних аварій, і перш за все в зв’язку з катастрофою в Чорнобилі.
В одній з американських публікацій термін «радоновий курорт» назвали «оксюмороном» (грец. – «гостра дурість» термін, що позначає навмисне поєднання суперечливих понять).
Хронічні хвороби виснажують функцію надниркових залоз і запальні процеси починають посилюватися. Під дією радону на залози внутрішньої секреції стимулюється виділення гормонів, активується глюко- і мінералокортикоїдної функція кори надниркових залоз, зменшуються запальні процеси і посилюються захисні функції організму. Виражену протизапальну, десенсибілізуюча і знеболювальну дію радонових ванн знайшло застосування при лікуванні різних захворювань особливо при лікуванні поліартритів різного генезу. Радонотерапія позитивно впливає на процеси мікро- і макроциркуляції, кисневе забезпечення тканин. Ефективність радонотерапии пояснюється ще й тим, що стимуляція адаптаційно-захисного синдрому не припиняє діяти після закінчення лікування, а триває протягом декількох місяців і навіть років.

Радонові ванни з природними і штучними радоновими водами – одна з найпоширеніших процедур, які в даний час застосовуються в санаторіях і спа-центрах на багатьох курортах світу. Радонові води застосовуються не тільки у вигляді ванн, а й вигляді душів, зрошень, питного лікування.
Радонові ванни і інші бальнеопроцедури покращують мікроциркуляцію в шкірі, нормалізують роботу серця, вирівнюють артеріальний тиск, підвищують Імунокомпетентності, мають протизапальну дію, нормалізують морфологічний склад і згортання крові, стимулюють процеси регенерації тканин, надають нормалізує на основний обмін.
Радонові ванни роблять виражений вплив на перебіг коркових процесів, що сприяє нормалізації артеріального тиску, частоти пульсу та інших гемодинамічних показників: зменшується число серцевих скорочень, збільшується діастола, систолічний і хвилинний обсяги крові.
Під час прийому радонових ванн нестійкі продукти розпаду радону утворюють на шкірі так званий активний наліт, зростаючий при русі хворого в ванні. Він досить міцно фіксується на шкірі і зберігається протягом 2-3 годин. При цьому відбувається іонізація молекул біологічного середовища, в першу чергу води, яка є складовою частиною всіх тканин організму.

Під впливом випромінювання в шкірі відбуваються біофізичні і біохімічні зрушення, змінюються обмінні процеси і утворюються різні вазоактивні речовини, що в свою чергу призводить до зміни температури шкіри, тактильної і больової чутливості.

Радонові ванни покращують ліпідний та водно-сольовий обмін, збільшують виведення з організму натрію, води і сечової кислоти, позитивно впливають на імунологічні процеси, збільшують активність ліполітічних ферментів, покращують показники гемокоагуляції.

Вони нормалізують функцію щитовидної залози і яєчників, знижують основний обмін, покращують вуглеводний і мінеральний обмін. Під впливом радону зменшується вміст глюкози в крові, нормалізується склад червоної та білої крові, зменшується вираженість клінічних проявів неврозу та неврозоподібних станів.

Відомо, що курсовий прийом радонових ванн дозволяє досягти не тільки значного полегшення симптомів хвороби терміном від 12 до 18 місяців, а й знизити дозу застосовуваних ліків протягом 1-го року.

Регулярне проведення радонотерапії значно покращує якість життя наших пацієнтів.

Багато профілактичні методи засновані на захисному вплив на організм різних фізичних, хімічних і біологічних агентів.

Радонопрофілактіка передбачає щорічне застосування курсу радонових ванн з метою загального оздоровлення, підвищення противоінфекційного і протипухлинного імунітету.

Крім того, навіть здоровим людям корисно 1-2 рази на рік приймати радонові процедури з метою профілактики захворювань (радонопрофілактіка) і загального оздоровлення.

За сто років застосування радону і радонових вод в медицині накопичений великий клінічний і експериментальний матеріал, що підтверджує безсумнівну користь застосування радонових вод, завдяки цьому з кожним роком розширюються показання до радонотерапії.

Світлина від Медицинские новости.

Время работы радонового отделения:
ежедневно с 8.00 до 15.00
Суббота 8.00-11.00

Врач принимает:
Ежедневно 8.00-12.00
кроме субботы и воскресенья

Адрес больницы:

          50026, Украина, Днепропетровская область,

          г. Кривой Рог, ул.  Добролюбова, 6

          тел./факс : (0564)  94-82-62

Радоновое отделение:

          50026, Украина, Днепропетровская область,

          г. Кривой Рог, ул. Савицкого, 15

И.о. главного врача – Грищенко Ирина Александровна,