Про ретровірусну терапію та життя ВІЛ-інфікованих людей у Дніпропетровській області

Для того, щоб зупинити епідемію ВІЛ в Україні у нас є всі інструменти, – стверджує програмний менеджер благодійної організації “БТ “Мережа м.Кривий Ріг” Михайло Перловський. Виявляти, діагностувати та лікувати це захворювання ми вміємо. При цьому вся діагностика т а лікування є безкоштовними для пацієнтів, це дуже важливо.

Картинки по запросу фото ВІЛ 90-90-90

Новий Всеукраїнський проект успішно впроваджують на Дніпропетровщині представники Криворізького відділення Мережі.  Мета проекту – досягнення цільових показників – “90-90-90” тобто виявлення 90% усіх інфікованих ВІЛ, формування прихильності до лікування у 90% від числа виявлених та зниження вірусного навантаження у 90% людей, які приймають АРТ терапію, до рівня, який неможливо лабораторно виявити. Спільний супровід пацієнта медичними та соціальними працівниками від діагностики до практичного подолання вірусного навантаження – найефективніший шлях досягнення мети.

Тестування на ВІЛ – це добровільна процедура. З огляду того, що Кривбас є достатньо напруженим регіоном щодо поширення ВІЛ-інфекції, медичний працівник може запропонувати його пройти. Та має бути, насамперед, зацікавленість самої людини у втановленні свого ВІЛ-статусу. Люди, які практикують секс без захисту, хоча б раз на рік мають проходити тестування на ВІЛ. У арсеналі сімейного лікаря є швидкі тести для такого обстеження. Зазвичай, молодь спокійно сприймає такі пропозиції. Люди ж середнього та старшого віку чомусь вбачають щось сороміцьке в пропозиції обстежитися на ВІЛ. Саме це негативне емоціне забарвлення банальної процедури призводить до того, що саме у людей середнього та старшого віку зараз виявляють ВІЛ-інфекцію на пізніх стадіях.

Аналіз на ВІЛ є таким самим, як, наприклад, аналіз крові на гемоглобін. Пацієнт має спокійно ставитись до його призначення та радіти можливості визначитися з ВІЛ-статусом. Якщо ховаєш голову в пісок, то це не означає, що над піском не дме вітер. Не треба ховатись від проблеми, вона все одно тебе наздожене. Тож краще бути попереду, бути активним у її виявленні. І тоді вчасно призначене лікування збереже ваше життя та його якість на довгі роки.