Медична революція. Частина 3: Зміни в Криворізькому онкодиспансері

Зміна правил в роботі Криворізького онкологічного диспансеру зовсім не лякає завідуючу диспансерним відділенням Любов Чайченко та її колег. Навпаки, працівники диспансеру розуміють необхідність змін і відчувають у них нагальну потребу.

Комунальне підприємство “Криворізький онкологічний диспансер” побудований у 1956 році обслуговує не лише населення Кривого Рогу, а й чотирьох сільских районів: Софіївського, Широківського, Кривоорізького та Апостолівського. Щоденнно приймаємо в диспансері 230 – 250 пацієнтів і конче потребуємо розширення.

  • На диспансерному обліку перебувають понад 18,5 тис. пацієнтів, які хворіли або хворіють на злоякісні новоутворення.
  • Рівень онкологічної захворюваності зростає. Це є загальна світова тенденція.
  • Щороку вперше виявляємо онкозахворювання у 2,5тис. людей.
  • На сьогодняшній день у нас вже зареєстровано 1878 осіб, які в цьому році вперше захворіли.

Кваліфікація наших лікарів-онкологів дозволяє надавати медичну допомогу європейського рівня.

“Відчуваємо державну підтримку наших пацієнтів, – отримуємо деякі препарати для лікування хворих. Не в повному обсязі, але отримуємо препарати для хіміо- та гормонотерапії, деякі інші ліки, яких потребують хворі онкологічного профілю, – повідомила Любов Чайченко, – Сподіваємося, що держава не залишить наших хворих без допомоги, та ми будемо надалі отримувати достатню кількість медикаментів  для надання належної допомоги нашим хворим. Маємо дошки інформації про наявність ліків у кожному відділенні, де кожен хворий або його родичі можуть довідатись про наявність препаратів”.

Меморандум про наміри побудови нової онкологічної клініки в Кривому Розі, нещодавно підписаний декількома сторонами, спрямований на виведення медичної допомоги онкологічним пацієнтам на більш високий рівень. Йдеться про будівництво нового корпусу онкологічного диспансеру з сучасним обладнанням, палатами, фінансуванням. Це є свідченням розвитку медичної допомоги в нашому місті.

“Ми знаємо фактори впливу на здоров’я населення, – сказав начальник управління охорони здоров’я виконкому Кривоорізької міської ради Костянтин Мурашко, – Знаємо, що робиться в місті для покращення екологічної ситуації. Зараз усі працюють для виконання поставлених завдань у найкоротші терміни. Немає жодних сумнівів у реалізації цього проекту”.