Допомога при інфаркті: добре, коли вчасно!

Лікування сучасними методами дозволило істотно зменшити смертність від інфарктів у Кривому Розі.  На думку фахівців, це стало можливим в тому числі й завдяки забезпеченню якісним медичним обладнанням.

До медиків звернувся хворий, який, не став чекати, а викликав швидкуодразу при виникненні гострого болю в животі. Виявилося, що цим дзвінком він врятував собі життя. Такі прояви може мати абдомінальна (хворий відчуває біль у животі) форма гострого інфаркту міокарду, – працівники криворізької швидкої допомоги добре це пам’ятали, та оперативно зробили кардіограму при нетипових скаргах.

Хірургічна бригада інфарктного відділення Криворізької міської лікарні №9  напоготові в будь який час.

– О пів на першу ночі?

– Працюємо!

Світлина від Інфарктне відділення 9 м.л. Кривого Рогу.Світлина від Інфарктне відділення 9 м.л. Кривого Рогу.

 

Причиною інфаркту міокарда стає порушення кровообігу у коронарних артеріях – судинах, які живлять серце киснем. Через утворення тромбів або атеросклеротичних бляшок у цих судинах м’язи серця перестають отримувати насичену киснем кров, як наслідок – клітини м’язу починають відмирати. Через це порушується робота одного з головних органів у тілі людини. 

Швидке ургентне оперативне втручання допомагає відновити кровоток і зупинити розвиток інфаркту. У багатьох країнах інфаркти лікуються саме операційноЧим раніше звернеться хворий з таким діагнозом, тим більше шансів урятувати його серце. Коли йдеться про гострі інфаркти міокарда, важлива кожна хвилина. Щоби врятувати пацієнта з мінімальною шкодою для його здоров’я медики мають вкластися у так зване «терапевтичне вікно» – період від початку больових відчуттів до надання невідкладної допомоги при інфаркті. Воно складає всього 2 години.

Хворий п’ятидесятиоднолітній мешканець нашого міста вже годиною згодом від початку гострого інфаркту міокарду – дуже вчасно опинився на операційному столі кардіохірурга.  Головне завдання кардіолога за таких обставин – відновити нормальний кровообіг у коронарних артеріях. Тобто позбутися тромбу чи атеросклеротичної бляшки. 

Було задіяне сучасне обладнання – ангіограф. Ангіографія – надзвичайно точний діагностичний метод, за допомогою якого лікарі визначають, де саме у судинах порушений кровообіг. Цей метод дозволяє після введення рентгенконтрастної речовини побачити стан судин пацієнта – звуження, розширення чи повне припинення току крові. Побачити зображення стану судин цього чоловіка можете і ви: зліва тромбована права коронарна артерія, праворуч фото після відновлення прохідності артерії. Не потрібно бути науковцем, щоб зрозуміти масштаб тієї біди, яка могла б трапитися.

Не зволікайте! Звертайтесь до швидкої своєчасно!