Дніпропетровщина: найбільше випадків кору за останній тиждень

Картинки по запросу фото поширення коруЗа період з 26 вересня до 3 жовтня поточного року найбільше нових випадків захворювання на кір зафіксовано у Дніпропетровській обл. (14 хворих);
– у Закарпатській обл. – (12 хворих — усі діти);
– Вінницькій обл. (8 хворих);
– Херсонській обл. (5 хворих);
– Київ (6 хворих).

У період з 28 грудня 2018 р. до 3 жовт¬ня 2019 р. на кір захворіли 58 039 людей — 27 485 дорослих і 30 554 дитини, від ускладнень кору померли 20 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 р., на кір захворіли більше 115 000 людей, з яких 41 людина померла.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Джерело: Центр громадського здоров’я