Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування 1-7 серпня

ВООЗ рекомендує налагоджувати грудне вигодовування в першу годину після народження дитини і дотримуватися виключно грудного вигодовування до досягнення дитиною шестимісячного віку. Після цього рекомендується вводити повноцінний прикорм, не припиняючи грудне вигодовування до дворічного або й більш пізнього віку.

Картинки по запросу грудне вигодовування фотоЩороку з 1 по 7 серпня проводиться Всесвітній тиждень грудного вигодовування, спрямована на пропаганду грудного вигодовування в інтересах зміцнення здоров’я грудних дітей.

2 серпня міські ЗМІ запросили на заходи, які проводяться з підтримки грудного вигодовування в пологовому будинку Криворізької міської лікарні №7.

Цього року медичні працівники в рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування  проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу про важливість сприятливих для сім’ї заходів, реалізація яких дасть батькам можливість налагодити грудне вигодовування, належним чином піклуватися про своїх дітей і формувати з ними емоційний зв’язок з найперших етапів життя, тобто в період, коли це для них найважливіше.


До таких заходів належить оплачувана відпустка з догляду за дитиною для матерів. Важливо й батьків залучати до догляду за дитиною. Жінки також потребують створення на підприємствах умов, сприятливих для материнства, охорони та підтримцки грудного вигодовування після повернення до трудової діяльності, наприклад, надання перерв на годування дитини, забезпечення наявності безпечного, закритого простору для зціджування та зберігання грудного молока , а також доступних за ціною послуг з догляду за дітьми.

Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров’я матері та дитини. Розширення масштабів грудного вигодовування до практично загального рівня може дозволити щорічно рятувати більше 800 000 життів дітей у світі – головним чином немовлят у віці до шести місяців. Грудне вигодовування скорочує ризик розвитку у матері раку грудей, яєчників, діабету 2 типу та хвороб серця. За оцінками розширення масштабів грудного вигодовування дозволило б запобігти 20 000 випадків смерті матерів від раку грудей щороку.

Що можуть зробити працедавці?

-Забезпечити виконання українського законодавства щодо надання оплачуваної відпустки вагітним та породіллям.

-Створювати сприятливі умови для грудного годування на роботі. Надавати матерям додаткові можливості:

  • місце та час для зціжування молока;
  • гнучкий графік роботи;
  • надомну роботу;
  • можливість працювати непоний робосий день;
  • дозволяти матерям приходити на роботу з дітьми.

Підтримка грудного вигодовування на робочих місцях дозволяє працедавцям економити гроші.

Що можуть зробити профспілки?

– Інформувати жінок про їхні права.-

-Забезпечувати, щоб голос матерів-годувальниць був почутий на консультаціях та під час перемов.

– Просувати положення з охорони материнства при складанні колективних угод.

Підтримка грудного вигодовування на роботі поліпшує атмосферу в колективі.

Що можуть зробити співробітники?

-Виконувати українське законодавство про надання оплачуваних відпусток вагітним та поороділлям.

– Заохочувати жінок, які нещодавно стали матерями, своїм позитивним ставленням.

– Визнавати, що місяці після пологів особливі.

Підтримка грудного вигодовування на роботі змінює ситуацію на краще для батьків, які працюють.

Створимо умови для грудного вигодовування на роботі!