Галокамера – немедикаментозний лікувально-профілактичний засіб

В розпал сезону цвітіння полину та амброзії багато людей страждають на загострення алергії. Як зменшити прояви алергічних хвороб та полегшити дихання хворих на астму та хронічні бронхіти, зміцнити організм перед сезоном застуд криворізьким журналістам розповіла дитячий ЛОР-лікар Криворізької клінічної лікарні №8 Ольга Лупан. Один з методів лікування – перебування в галокамерах, які створені у Кривому Розі.

31 серпня криворізьким журналістам показали сучасну галокамеру здатну відтворювати мікроклімат кращих спелеотерапевтичних стаціонарів.

Кам’яні стіни затемненого приміщення вкриті товстим шаром солі. Штучні соляні сталактити звисають зі стелі.  Сіль навіть під ногами. Але головний лікувально-профілактичний ефект – у розпиленій у повітрі мілкодисперсній солі.  Галогенератор продукує сухий іонізований аерозоль, який подається до приміщення невеликими порціями.

«Перебування у такій галокамері допомагає профілактувати загострення хронічних алергічних захворювань  та допомогти під час гострих захворюваннях ЛОР-органів, – розповіла Ольга Лупан, -Імуномодулючий, протинабряковий та бактеріостатичний вплив соляного аерозолю особливо корисний при аденоїдах, риносинусопатії, частих гаймориті та фронтитах, вазомоторному та алергічному ринітах, хронічному фарингіті, тонзиліті. У переважної більшості пацієнтів, які страждають на синусити, досягається практично повна санація навколоносових пазух».

Cоляний пил поглинає зайву вологість, що призводить до зменшення набряку слизової оболонки і допомагає закладеному носу вільно дихати вже після першого лікувального сеансу. Соляний аерозоль дістається уражених ділянок носоглотки, знищує збудників хвороби, висушуючи їх.

Як і будь-який метод лікування,  галотерапія має свої протипоказання. Тож без призначення лікаря відвідувати соляну кімнату не варто.
«Я бачу діточок, які приходили до нас 3 роки тому, які вони були бліді та слабенькі, – розповідає медсестра Ольга Шпанко, – Вони могли вживати лише 5 продуктів. Щороку вони проходили курс лікування у соляній кімнаті. Діти зміцніли просто на очах».

Галокамера допомагає знімати стрес, позбавитися від синдрому хронічної втоми, поліпшити працездатність, фізичну та розумову активність, самопочуття та настрій.