Пам’ятка для пацієнта

 • Як обрати лікаря?

Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини незалежно від місяця вашого проживання чи реєстрації.

Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і ви йому довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. А Національна служба здоров’я України заплатить вашому лікарю за вас. Якщо лікар, який вів вас до початку приписної кампанії, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я.

 • Де шукати?

Дізнайтеся про сімейних лікарів, які працюють у найближчих до вас амбулаторіях сімейної медицини або поліклініках.

Зверніться у місцевий відділ охорони здоров’я, де вам зможуть надати інформацію про сімейних лікарів у вашому населеному пункті чи районі.

До початку приписної кампанії буде створена єдина відкрита електронна база, де ви також зможете обрати лікаря, до якого зручно та швидко дістатися. База даних буде розташована на сайті управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради uoz.dp.ua

 • Визначилися з лікарем. Що далі?

Як тільки буде оголошено про початок приписної кампанії, ви зможете підписати декларацію із сімейним лікарем.

Ви можете підписати декларацію у будь-який час, навіть під час першого звернення.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря. Для заповнення декларації необхідні дані: паспортні дані, стать, дата народження, фактична адреса і адреса реєстрації та І П Н.

 • Педіатрія

Реформа первинної ланки не скасовує педіатрів. Навпаки — педіатри отримають фінансові заохочення на тих же умовах, що і сімейні лікарі, адже так само є лікарями первинної медичної допомоги. При цьому річна фіксована виплата на кожну дитину буде навіть вища за середню.

Так само як і сімейного лікаря, громадяни можуть обирати окремо педіатра для своєї дитини. Або обслуговуватися всією сім’єю в одного сімейного лікаря. Проте Декларацію про вибір лікаря має підписати кожен член родини особисто.

Педіатр безоплатно вакцинує дітей згідно з календарем профілактичних щеплень

 • Екстрена допомога

Коли громадянину необхідна екстрена спеціалізована допомога, він звертається до будь-якого закладу екстреної допомоги. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%.

В гарантований пакет безкоштовних послуг входе:

Первинна медична допомога:

 • Діагностика та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;
 • Супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями;
 • Надання невідкладної допомоги; направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) допомоги;
 • Проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику;
 • Надає консультації;
 • Виписує рецепти, за якими, у тому числі, можна отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків «доступні ліки», а також виписує довідки, лікарні листки;
 • Пацієнт гарантовано і безоплатно може отримати:

гематологічне дослідження (загальний аналіз крові, глюкоза крові, загальний холестерин);

загальний аналіз сечі;

інструментальний методи дослідження (ЕКГ, мікроскопія харкотиння);

швидкі тести (ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс).