Синдром Дауна

“Що я приношу до своєї громади”

21 березня двадцять перший день третього місяця відзначатимемо Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Дата була обрана не випадково – це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає цим захворюванням, 21-а хромосома наявна в трьох копіях.
Всі люди з синдромом Дауна повинні мати можливість робити внесок у спільноту та жити максимально повноцінним життям, включеними на рівноправній основі з іншими в усіх аспектах суспільства.

Люди з синдромом Дауна можуть і так багато приносять спільнотам, де б вони не жили в світі, коли їм надають таку можливість. Але багатьом з них просто не дають зробити значущих внесків.

У Всесвітній день синдрому світу, середу, 21 березня 2018 року, ми закликаємо кожну людину з синдромом Дауна розповісти світові про те, що вона робить для своєї громади .

21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Синдром Дауна характеризується певним набором фізіологічних особливостей – таких, як “пласке обличчя”, шкірна складка на шиї, гіпермобільність суглобів, м’язова гіпотонія та деякі інші. А головне, дитина з таким розладом розвивається помітно повільніше своїх однолітків. Незважаючи на поширену думку про нездатність таких дітей до навчання, вони цілком можуть освоїти як навички догляду за собою, так і більш складні дії.

Малюкові буде важче вчитися, і все ж більшість дітей з синдромом Дауна можуть навчитися ходити, говорити, читати, писати, і взагалі робити велику частину того, що вміють робити інші діти.

Діти з синдромом Дауна навчаються! Кожна людина, в тому числі з синдромом Дауна, володіє унікальною індивідуальністю, здібностями і талантами.

Серед людей з синдромом Дауна є талановиті, успішні й відомі люди.

У Кривому Розі, як і в усьому світі пройде масова акція LOTS OF SOCKS, під час якої люди надінуть яскраві, різнокольорові шкарпетки і продемонструють, як це бути не таким, як всі та привертати до себе погляди перехожих. Учасники акції впевнені, що відчувши на собі дивні погляди, люди почнуть розуміти “дітей сонця”, для яких синдром Дауна став вироком.
Вітання і сонця цим діткам, які дарують нам свої щирі посмішки та  віру в нас!