Об’єктивних підстав для низьких показників вакцинації населення міста немає

Стану вакцинації населення Кривого Рогу, забезпечення вакцинами та розповсюдженням їх по лікувальних закладах була присвячена прес-конференція відповідальної за це у нашому місті в.о. головного лікаря ЦПМСД №5 Кривого Рога Анастасії Кузнєцової.

На кінець поточного року першу дозу вакцини від кору, паротиту та кашлюка (КПК) отримали 81,3% криворізьких дітей у віці 1 року, ревакцинацію другою дозою цієї вакцини у 6 років – 77% дітей. Місто повністю забезпечено усіма вакцинами для передбачених Державним календарем щеплень.

Останню партію вакцини КПК виробництва США отримано на минулому т ижні. Всі вакцини сертифіковано за усіма правилами. Зручною для використання є фасування – по одній дозі вакцини у флаконі. У будь-якій амбулаторії батьки можуть перевірити наявність сертифікатів та стану забезпечення холодового режиму зберігання вакцин.

На жаль уінформаційному полі УКраїни спостерігаються всі ознаки технології інформаційної кампанії з метою підриву програм вакцинації. “Дискусії” та “дебати” щодо користі вакцин, довіри до держави у питаннях вакцинації призводить батьків, які вагаються щодо користі вакцинації, шукати інформацію в інтернеті замість консультації з медиками.Суперечки та дискусії навкруги цього питання потенційно сприяють появі спалахів та епідемій захворювань, яких можна запобігти за умов високого рівня вакцинації. Фахівець закликала усі криворізькі ЗМІ не політизувати тему вакцинації та зосередитись на підвищенні її рівня.

Ситуація зі спалахом захворювання на кір – це яскраве свідчення створення таког7о штучного наративу, а смерті від кору українських громадян – це його прямий наслідок.  М аємо переконливу статистику про 20 смертей від кору в Україні у 2017 – 2018 роках, і відсутність смертей через вакцинацію від кору. З 1991 року в Україні не підтверджено жодного летального випадку внаслідок вакцинації. Всі вакцини, які закуповуються через міжнародні організації є прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, а отже якісними, ефективними та безпечними. тут немає підстав для дебатів.

Наразі у Кривому Розі маємо достатню кількість медичних імунологічних препаратів щоб охопити профілактичними щепленнями всіх дітей, які підлягають щепленням у 2019 році, відповідно до календаря щеплень.