Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Грип наближається: час для щеплення ще є


Грип наближається: час для щеплення ще є Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 06 грудня 2017, 14:48

     Круглий стіл з питання наближення епідемії грипу та можливостей його профілактики відбувся в Криворізькому центрі здоров'я 5 листопада. Фахівці оперативно проінформували громадскість про епідемічний стан щодо грипу та ГРВІ в Кривому Розі та області, надали рекомендації з організації вакцинації.

titova

 

 

  На який грип очікують фахівці цієї зими? На це питання відповіла завідуюча діагностичним відділенням Криворізької інфекційної лікарні Інга Яковенко. "Українців атакуватимуть одразу три штами вірусу: грип В - Брісбен, грип А - Н3N2 - Гонконг та грип Н1N1 - Мічіган. Останній, як очікують, буде значно небезпечнішим за  штам Каліфорнія, який циркулював торік. Він належить до нової генетичної групи, що робить його дуже небезпечним. Цей вірус здатен вражати нирки, легені та призводить до порушення обміну речовин. Через це сильно страждають люди з діабетом.
inga

  У групі підвищеного ризику - вагітні, діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями (астмою, захвроюваннями органів дихальної системи, нирковою недостатністю і хворобами серця).

   Саме тому лікарі розпочали активно закликати населення вакцинуватись ще із початку осені. До того ж у медичних закладах Кривого Рогу вакцина від грипу наявна в достатній кількості. Зараз це вакцина "Ваксигрип" французського виробництва. Цінова політика сприятлива, - доза вакцини коштує 150-190 грн.

 

   "Наразі ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ має сезонний характер на передепідемічному рівні, - повідомила лікар-епідеміолог Раїса Тітова, - У місті щоденно реєструється від трьох до 3,5 тисяч випадків гострих респіраторних інфекцій. За 48-й тиждень епідсезону  - 3481 випадок. Відповідний інтенсивний показник - 540,86 на 100 тис. населення, що нижче встановленого для цього тижня року епідемічного порогу (709,54 на 100 тис. населення)".

 

   Щоденно в Кривому Розі госпіталізують 100 - 120 осіб (3,5% від загальної кількості осіб, які захворіли на ГРВІ).

   За даними вірусологічного моніторингу по місту досліджено 17 проб; вірусів грипу не виявлено.


   Результати імунопрофілактики в Кривому Розі

 

 •  План на епідсезону 2017 /2018 років - 8204 особи, отримали щеплення 5590 осіб (68,1%), з них за останній тиждень - 3716 осіб.
 • Вакциновано дітей у віці до 17 років 1050 (59,6% від плану), дорослих - 4540 (70,5%);
 •  вакциновано з контингенту медичного ризику 1371 (52%);
 •  з контингенту епідемічного ризику - 4219 (75,8%), з них медичних працівників - 1093 (60%).

 

   
   Рекомендації на передепідемічний період

 

 •  ще є час зробити профілактичні щеплення;
 • питання про можливість вакцинації за станом здоров'я слід вирішувати індивідуально з лікарем;
 • додержуйтесь правил особистої гігієни;
 • вчасно здійснюйте вологе прибирання та провітрювання приміщень;
 • намагайтеся уникати переохолодження та перебування в місцях масового скупчення людей (якщо ж цього не уникнути, використовуйте оксолінову мазь або хьюмер);
 • збагачуйте раціон природними вітамінами - вживайте більше свіжих овочів, ягід і фруктів, - та вітамінними комплексами;
 •  пийте достатньо рідини (води, відварів, компотів, настоянок);
 • якщо захворювання уникнути не вдалося, викличте лікаря та додержуйтесь його приписів і порад.
   Особливості вакцинації дітей та алгоритм дій у разі бажання зробити щеплення від грипу детально пояснила завідуюча амбулаторією лікар-педіатр ЦПМСД №6 Марина Вишнева.

 


   Діти - це саме та група, для якої щеплення від грипу є першочерговим. Проводиться щеплення дітям від 6 місяців. Якщо дитина молодша 9 років раніше не хворіла на грип і вакцинується вперше, рекомендується введення ще й другої дози вакцини через щонайменше 4 тижні.

 

   Захистити від грипу немовля до 6-місяного віку допоможе вакцинація усієї родини, яка контактує з малюком: мами, тата, бабусь, дідусів, сестричок та братиків. Під час епідемії важливо обмежити контакти з невакцинованими та малознайомими людьми.

 

   Попіклуйтеся про своє здоров'я  та здоров'я близьких вчасно і не зволікайте! Щеплення від грипу - це найкращий спосіб зменшити ризик захворіти та отримати серйозні ускладнення.