Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Не залишаючи нікого позаду в справі ліквідації насильства щодо жінок


Не залишаючи нікого позаду в справі ліквідації насильства щодо жінок Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 27 листопада 2017, 11:48

   Чверть усіх жінок Європейського регіону ВООЗ зазнають фізичного та / або сексуального насильства від інтимного партнера - найпоширенішого виду насильства щодо жінок у всьому світі. 25 листопада, в перший день 16-денної глобальної кампанії "Активність проти гендерного насильства", ВООЗ випустило посібник, в якому містяться рекомендації щодо посилення відповідей системи охорони здоров'я на гендерне насильство.

D2AAEB5E-EFEF-4B2E-A1DF-08CA093AC2CF_w1200_r1_s

 

 

   "У будь-якому суспільстві неможливо терпіти насильство проти жінок", - сказала Зусанна Якаб, директор регіонального бюро ВООЗ з питань Європи. "Знищення насильства вимагає рішучих зусиль, спрямованих на популяризацію гендерної рівності, виклик гендерним стереотипам і роботу з жінками та дівчатами - не тільки як з жертввами насильства, але й як уповноваженими агентами змін. Це було підтверджено та схвалено всіма державами-членами ЄС минулого року у Стратегії здоров'я жінок та добробуту в Європейському регіоні ВООЗ ".
 •  25,4% жінок у Європейському регіоні зазнають фізичного та / або сексуального насильства від інтимних партнерів під час їхнього життя,
 •  5,2% піддаються сексуальному насильству іншого, ніж партнер, чоловіка (звіт ВООЗ «Глобальні та регіональні оцінки насильства щодо жінок»).
   Цьогорічна глобальна кампанія зосереджена на тому, щоб не залишати нікого поза усунення насильства щодо жінок. Хоча інтимне партнерське насильство відбувається в усіх соціальних групах, жінки-мігранти, переміщені особи та етнічні меншини перебувають у більш вразливому стані.

  За даними доповіді  "Безпека та правосуддя в Україні" Програми розвитку ООН, близько 60% жінок регулярно страждають від фізичного насильства.

Домашнє насильство  – це злочин особливої категорії, він потребує особливих підходів. Адже у 85% випадків воно відбувається між інтимними партнерами.

За статистикою, 83% постраждалих від домашнього насильства – жінки.

J461OMVIQZ
   Особливої уваги вимагають системи охорони здоров'я. Дівчата та жінки, які перебувають у Європі, стикаються з особливими ризиками та проблемами через гендерні норми та дискримінацію. Вони включають у себе ризики для безпеки, що піддають їх сексуальному насильству та проблеми доступу до послуг, а також правової системи захисту.
   Новий посібник ВООЗ "Зміцнення систем охорони здоров'я для реагування на жінок, які піддаються насильству від інтимних партнерів або сексуальному насильству" надає практичні поради щодо управління системами охорони здоров'я про те, як підтримувати постачальників медичних послуг під час реагування на насильство щодо жінок та як створювати, управляти та здійснювати моніторинг послуг жертвам насильства. Посібник доповнює розділ "Охорона здоров'я жінок, які піддаються насильству від інтимних партнерів або сексуальному насильству". Клієнтський довідник, орієнтований безпосередньо на постачальників медичних послуг, пропонує поради щодо способів реагування та лікування жертв насильства. Обидва публікації ґрунтуються на клінічних і політичних рекомендаціях ВООЗ щодо ефективного реагування на насильство щодо жінок в галузі охорони здоров'я.
pod-1024x723-1024x723
   Як розпізнати домашнє насильство
 • якщо партнер (чоловік/дружина або інший член сім’ї) завдає вам фізичної шкоди або постійно погрожує;
 • обмежує контакти з друзями та близькими, контролює вас – що робите, з ким бачитися;
 • примушує займатися сексом проти волі;
 • постійно критикує, принижує;
 • контролює всі, навіть найдрібніші витрати;
 • позбавляє вас права розпоряджатися навіть особистими коштами, приймати самостійні фінансові рішення;
 • погрожує, що вижене з помешкання, залишить без грошей та не платитиме аліменти;
 • використовує дітей для встановлення контролю над вами, погрожує відібрати дитину та заборонити бачитися з нею;
 • забороняє вам навчатися, працювати, робити кар’єру та ін..

У таких випадках телефонуйте 102.