Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Європейський тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатити


Європейський тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатити Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 23 листопада 2017, 14:00

   Цього року тема Європейського тижня тестування, який проходить з 17 по 24 листопада, тісно пов'язана з темою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і стосується підвищення обізнаності про проблеми пізньої постановки діагнозу для ВІЛ-інфікованих.


   У країнах на сході Європейського регіону ВООЗ кожна третя людина, інфікована ВІЛ, не знає про свій статус. В інших країнах регіону цей показник дорівнює одному з семи інфікованих.

 

   Європейський тиждень тестування спрямований на підтримку тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит.

  У Європейському регіоні близько 15 мільйонів людей живуть з хронічним гепатитом B, та близько 14 мільйонів інфіковані гепатитом C. Протягом десятків років захворювання може протікати без симптомів, і тому більшість тих, що заразилися не знають про це доти, поки у них не виявляться важкі ускладнення.

 

   Раннє тестування як спосіб поліпшити наслідки лікування
  Раннє виявлення має велике значення для профілактики та лікування ВІЛ-інфекції та гепатитів B і C.
   Так, раннє виявлення ВІЛ-інфекції дозволяє негайно розпочати антиретровірусну терапію, що сприятливо позначається на здоров'ї та знижує ймовірність подальшого поширення вірусу. До того ж раннє виявлення дозволяє приймати усвідомлені рішення щодо застосування широкого діапазону профілактичних інструментів.
   Завдяки зростаючому застосуванню інноваційних методів тестування на ВІЛ-інфекцію країни можуть активізувати свої зусилля з протидії епідемії ВІЛ-інфекції. 
   Тестування також є першим кроком для отримання профілактичних і лікувальних послуг при зараженні гепатитами В і С. Рання постановка діагнозу дозволяє забезпечити інфікованим особам лікування та догляд, необхідні для запобігання або уповільнення розвитку захворювання печінки та мінімізації ризику подальшого поширення інфекції.
   ВООЗ наполегливо рекомендує застосовувати інтегровані підходи до профілактики та лікування ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів. 

   Завданням Європейського тижня тестування є підвищення обізнаності про користь тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит і підтримка ранньої постановки діагнозу та доступу до лікування. Кампанія проводиться з 2013 року та охоплює більшу частину країн регіону.
   Цього року про свою готовність надати підтримку заявили вже понад 650 організацій та окремих осіб. ВООЗ вітає інтерес країн регіону до участі в цій ініціативі і закликає їх забезпечити широке інформування про методи діагностики ВІЛ-інфекції та гепатитів В і С, а також здійснювати тестування на ці захворювання в рамках ініціатив на базі місцевих громад