Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> 7 жовтня - Всесвітній день стомованих хворих


7 жовтня - Всесвітній день стомованих хворих Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 09 жовтня 2017, 09:43

   Всесвітній день стомованих хворих відзначається щорічно з 2 жовтня 1993 року за ініціативою членів Міжнародної асоціації стомованих пацієнтів під егідою ООН. Зараз цей День проводять в першу суботу жовтня. Міжнародна асоціація стомованих пацієнтів координує діяльність всіх організацій пацієнтів зі стомою.

 

 

  •  За оцінками експертів Організації Об’єднаних Націй, в світі інваліди складають близько 10% населення. 
  •    Серед інвалідів особливу групу складають стомовані хворі.
  •   За останні роки в усьому світі спостерігається значне зростання числа хворих, які перенесли операції на кишечнику з накладенням стоми, в результаті чого вони стають інвалідами I-II груп.
  •    Першорядне значення у збільшенні числа стомованих людей має високий рівень захворюваності на колоректальний рак і занедбаність цього захворювання.

 

 

   Формування штучного кишкового свища вносить суттєві обмеження в життя людини та значно знижує його якість, приводячи до стовідсоткової іналідізаціі і високому рівню соціальної дезінтеграції. Людина, як правило, дуже важко переживає свій новий стан, особливо безпосередньо після виписки зі стаціонару. Зміна звичного образу тіла приводить до відчуття фізичної і психологічної неповноцінності, формування заниженої самооцінки і високого ступеня незадоволеності життям.

 

   Щорічне проведення Всесвітнього дня стомованих хворих ставить перед собою мету - привернути увагу людей до медико-соціальних проблем стомованих хворих та їх реабілітації в суспільстві.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити