Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Сімейні лікарі Кривого Рогу та лікарі-педіатри вдосконалювали знання з профілактики та діагностики о


Сімейні лікарі Кривого Рогу та лікарі-педіатри вдосконалювали знання з профілактики та діагностики о Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 09 жовтня 2017, 09:12

    5 жовтня на базі Криворізького онкологічного диспансеру головним спеціалістом управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Тетяною Желязковою організовано та проведено семінар для медичних працівників первинної ланки – сімейних лікарів і лікарів-педіатрів з питань профілактики, діагностики та лікування онкологічних захворювань у дітей.

7

   Метою заходу було сприяння реалізації державної політики у дотриманні прав дітей на охорону здоров'я щодо забезпечення всебічної допомоги дітям з онкологічними та гематологічними захворюваннями, підвищення рівня довготривалого виживання, якості життя та повноцінної інтеграції цих дітей у суспільство.

 

__copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

  • В Україні щорічно реєструється від 1000 до 1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей. У Кривому Розі на обліку перебуває до сотні дітей з онкологічними діагнозами.
  • Близько 30% дітей, що вже отримали терапію, потребуватимуть повторного, більш інтенсивного лікування у зв'язку з рецидивами захворювань.

   Дитяча гематологія і онкологія є однією з найбільш високотехнологічних галузей сучасної медицини та має докорінні відмінності від діагностики та лікування злоякісних пухлин у дорослих. Це стосується як характеру онкологічних захворювань - у дитячому віці переважають пухлини кровотворної/лімфатичної системи та солідні (поодинокі) пухлини, так і принципових підходів до їх лікування - для більшості дитячих онкозахворювань основним методом лікування є стандартизована хіміотерапія.

926

   Аналіз дитячої онкологічної захворюваності за 2016 рік та 9 місяців 2017 року підготував дитячий лікар-онколог Криворізького онкологічного диспансеру Сергій Кулак. За минулий рік у Кривому Розі виявлено 16 нових випадків онкозахворювань у дітей  (інтенсивний показник 14,0 на 100 тис. дитячого населення). У 2015 році було 15 таких випадків (18,6), у 2014 – 14 (9,8). За 9 місяців 2017 року виявлено 11 випадків.

 

   На першому місці за поширеністю – онкологічні захворювання крові та лімфатичної системи.

 

   Тетяна Желязкова розповіла про допомогу дітям-інвалідам з онкологічними захворюваннями. Подальшої соціальної реабілітації після лікування потребують, як хворі діти так і родини, які виховують дитину - інваліда. Окрім пенсії за інвалідністю  сім’ї, які мають таких дітей, отримують 1000 грн. з міського бюджету щомісяця.

Санаторії та курорти дітям з онкологічними діагнозами протипоказані.  Їх відпочинок має бути організований не далі, ніж за 200 км від місця постійного проживання.

 

 

   Завдання батьків полягає в тому, щоб адекватно сприймати скарги дитини та знайти час звернутися до лікаря.
   Батьків повинна насторожити зміна поведінки дитини, коли активний малюк раптом стає спокійніше, менш дратівливим. Такі ознаки, як тривалість симптомів, прояви асиметрії тіла, зміна звичайної поведінки, нетипова частота появи синців на тілі, незвичайна блідість шкіри, поява крововиливів - очевидні для кожних батьків. При появі таких симптомів вони повинні звернутися до лікаря первинної ланки, який вже направить дитину на відповідні обстеження до більш вузьких фахівців.

   Про клінічні прояви онкологічних захворювань у дітей, вимоги до проведення профілактичних оглядів та ведення дітей з онкологічними діагнозами на дільниці нагадала асистент кафедри педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторної діагностики Дніпропетровської медичної академії Вікторія Чечель.

   У її виступі йшлося про  удосконалення системи діагностики онкологічних та гематологічних захворювань у дітей, забезпечення максимального можливого рівня якості життя дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями.

 

  • Смертність дітей від злоякісних новоутворень посідає 5-е місце в структурі дитячої смертності, поступаючись смертності від нещасних випадків, перинатальній смертності, вроджених аномаліях, хвороб нервової системи.
  • Показник 5-річної виживання становив для усіх форм ЗН у дітей близько 55,5%. Однак, у порівнянні зі статистикою країн Євросоюзу та США, де 5-річна виживаність сягає 70%, ситуація в Україні залишається невтішною.
  • Рівень охоплення дітей із злоякісними новоутвореннями спеціальним лікуванням у Кривому Розі – 100%, в середньому по Україні  -близько 80%.

   Вікторія Василіївна акцентувала увагу лікарів на необхідності посилення роботи із запобігання раку: «Багато з нас зосередилися на скринінгу та лікуванні раку. Але ми точно не впоралися з аспектами запобігання раку». Вікторія Чечіль закликала сімейних лікарів зробили більший наголос на уникненні факторів ризику розвитку раку, дотриманні дієти та занять спортом, та відмові від паління.

  Щодо мінімізації шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища, лікар закликала навчати батьків уникати надлишку ультрафіолетового опромінення дітей. Для цього слід максимально закривати тіло маленької дитини одягом, влаштовувати прогулянки з 8 до 11 години та після 16 години; дітям до 3 років не радять перебування на морі.

   У разі призначення тубускварца дитині, необхідно не перевищувати 30-секундну тривалість цієї процедури та не призначати більше 6 таких процедур.

 

   Дівчаткам-підліткам не можна відвідувати солярії.

 

  У групі підвищеного ризику діти, батьки яких мали онкологічні захворювання. Деякі з них мають доведену спадкову природу.


   «Наполегливо роз’яснюйте батькам шкоду пасивного куріння для їхніх дітей, - закликала лікар,  - Навчайте дітей та підлітків уникати шкідливої їжі: чипсів, сухариків, «мінеральної» води, отриманої хімічним способом.

   Занадто тривалий прийом деяких ліків – барбітуратів, діуретиків, гормонів і навіть деяких цитостатиків може збільшувати ризик канцерогенезу».

   Семінар викликав велику зацікавленість у присутніх лікарів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити