Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> 29 вересня - Всесвітній день серця


29 вересня - Всесвітній день серця Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 02 жовтня 2017, 09:26

   Серцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей українців. Ця страшна статистика говорить про те, що маємо бути більш уважними до себе. Про це йшлося на зустрічі місцевих ЗМІ з лікарями-кардіологами Криворізької міської лікарні №9 у Всесвітній день серця.

c0_copy

 

    Серцево-судинні хвороби не є проблемою лише дорослих. Важливо перевіряти стан ще не народженої дитини. "У 18-19 тижнів вагітності слід зробити перше ультразвукове дослідження (УЗД), радить вагітним головний міський дитячий кардіолог Тетяна Романенко, - При наявності підозри на ваду серця плоду слід повторити УЗД на 20 -22 тижні та на 32 тижні". 

8_copy_copy_copy

 

   Лікар консультативно-діагностичного центру Лариса Рудік підкреслила важливість виявлення серцево-судинних захворювань на ранніх етапах. Саме для цього, зокрема, на протязі тижня серця вже традиційно в нашому місті проводились вимірювання артеріального тиску в місцях масового скупчення людей. Якщо тиск перевищує 140/90, медичні працівники наполегливо радять звернутися до лікаря для необхідної корекції способу життя та призначення лікування. Адже підвищений тиск - серйозний фактор ризику інфарктів та інсультів.

 

   Головний лікар дев'ятої міської лікарні Олена Клімович із гордістю розповіла про нові можливості точної діагностики та ефективного лікування найнебезпечніших серцево-судинних захворювань, які з'явилися в закладі з придбанням повного пакету надання послуги - рентгенологічного ендоваскулярного обстеження на сучасному ангіографі та проведення стентування уражених судин серця. Останнє поповнення блока реанімації - апарат для неінвазивної вентиляції легень Ventlogik, яке медичні працівники ласкаво називають "слоник", допомагає насичити киснем організм людини під час інфаркту.

      Місто виділило 3,5 млн. грн. на програму "Стоп інфаркт".

_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy 

  "Суть інфаркту - перекриття кровотоку в судині серця атеросклеротичною бляшкою, - пояснює завідувач кардіологічним відділенням Ігор Топоровський, - Інфаркт триває від декількох хвилин до 24 годин. Якщо ми в цей період відкриємо отвір судини, то врятуємо міокард. 

   Багато людей намагається перетерпіти серцевий біль, сподіваючись, що якось воно минеться. Не минеться! Щохвилини гине декілька клітин міокарду. Час - це не гроші, час - це міокард. Чим швидше ви опинитесь у нас, тим більшу масу серця ми врятуємо".

   Давлячий або пекучий більу грудях, який віддає у ліву руку або під лопатку, та який не минає після прийому нітрогліцерину - це привід для невідкладного виклику швидкої допомоги.

 

   Проте, серцевий напад стається й за менш специфічних симптомів, ігнорування яких може коштувати життя: важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабкість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині також можуть бути ознаками інфаркту.

  Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, негайно зателефонуйте 103!

 

   Журналістам показали реабілітаційну залу, обладнану сучасними тренажерами, теренкур. Лікар-реабілітолог Клавдія Сахно розповіла про підготовку пацієнтів до санаторного етапу відновлення після перенесеного інфаркту.

_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

   Довідково

  60% загального тягаря хвороб пов'язано з сьома факторами ризику:

 

  •  підвищний артеріальний тиск,
  •  тютюнопаління,
  •  зловживання алкоголем,
  •  високий рівень холестерину в крові,
  •  надмірна маса тіла та ожиріння,
  •  низький рівень споживання овочів і фруктів,
  •  недостатня фізична активність.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити