Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Як отримати лікарняний лист?


Як отримати лікарняний лист? Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Вівторок, 26 вересня 2017, 13:56
Відсутність на роботі через хворобу працівники зобов’язані підтверджувати листком непрацездатності. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — його копія, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

 

   Правила отримання лікарняних листів роз'яснила журналістам міських ЗМІ заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Інна Пономаренко.


3-0jpg

   Листок непрацездатності видається лікуючим лікарем громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні і працюють на умовах трудового договору (контракту) в організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб.
   
   Корінець заповнюється та залишається у медичному закладі.

  Листок непрацездатності видається та закривається в одному лікувально-профілактичному закладі, крім випадків доліковування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. За наявності показань для подальшого лікування іншим лікувально-профілактичним закладом видається новий лікарняний як продовження попереднього. У разі захворювання, травми, зокрема й побутової, лікарняний видається в день установлення непрацездатності, крім випадків лікування в стаціонарі. Особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня

 

   У разі лікування в стаціонарі лікуючий лікар спільно з завідувачем відділення видають лікарняний за весь період стаціонарного лікування. У разі потреби продовження лікування в амбулаторних умовах, його може бути продовжено на термін до трьох календарних днів.

 

   Увага!

 Видача листків непрацездатності здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного.

 

   Інна Борисівна також докладно пояснила алгоритм  заміни тимчасових довідок на лікарняні листки в лікувально-профілактичних закладах та заспокоїла щодо забезпеченості бланками лікарняних листків.

 

"У вересні після тривалої перерви у централізованих поставках Кривий Ріг отримав 34 500 бланків лікарняних листків. Цієї кількості цілком достатньо для оформлення усіх випадків тимчасової непрацездатності та заміни виданих у попередні місяці дефіциту бланків довідок про хворобу", - запевнила лікар. Обмін довідок на лікарняні листки в місті практично завершується. Залишилося обміняти приблизно восьму частину виданих довідок".

 

   Довідково:

   Влітку МОЗ України уклало договір про закупівлю 7 691 424 листків тимчасової непрацездатності на суму 2 768 912,64 гривень з переможцем торгів ДП Поліграфічний комбінат «Зоря». При цьому економія державного бюджету з виділених на цю потребу 3 мільйонів гривень склала понад 230 тисяч гривень.