Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> "Блакитний вересень" у Кривому Розі


"Блакитний вересень" у Кривому Розі Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 25 вересня 2017, 10:01

  Всесвітня інформаційна кампанія "Блакитний вересень" присвячена нагадуванню про найпоширеніше серед чоловіків онкологічне захворювання - рак простати

   У Кривому Розі торік виявлено 102 випадки цього захворювання, за перше півріччя 2017 року - 46.

prichini-simptomi-raku-peredmhurovoyi-zalozi-metodi-lkuvannya-raku-peredmhurovoyi-zalozi_426

   21 вересня про причини, симптоми та методи лікування раку передміхурової залози - простати розповів журналістам головний міський уролог, завідуючий урологічним центром Криворізької міської клінічної лікарні №2 Іван Білий.

 

   "В наш час рак передміхурової залози (РПЗ) – одна з найважливіших медичних проблем", - сказав Іван Борисович, - В урології вона займає перше місце. За 25 років захворюваність на РПЗ зросла в 3,5 рази". "Чим раніше виявлено РПЗ, тим радикальніше лікування допоможе продовжити життя пацієнта".

 

   Середній вік чоловіків, у яких вперше виявляють захворювання, 55-60 років, рідше, але зустрічаються випадки захворювання до 40 років. На даний момент смертність від цієї недуги досить висока. Проблема полягає в тому, що хвороба протікає практично безсимптомно, а скринінгове тестування не завжди її виявляє.

 • РПЗ – найпоширеніша солідна пухлина в Європі, з показником захворюваності 214 випадків на 1000 чоловіків, який перевищує показник захворюваності на рак легені та колоректальний рак.
 •  РПЗ займає друге місце серед причин смерті від злоякісних новоутворень у чоловіків. За даними Національного інституту раку, в Україні показник захворюваності серед чоловіків перевищує 38 на 100 тис. чоловічого населення.

 Онкологів непокоїть, що рівень виявлення хворих на пухлину простати при профілактичних оглядах низький і становить 20,1 %. Як результат, 50-70% хворих звертаються за медичною допомогою вже з приводу розвинених ускладнень, обумовлених РПЗ.

   Надання медичної допомоги пацієнтам з раком передміхурової залози у Кривому Розі відповідають затвердженим протоколам і включають сучасні технології діагностики та лікування, ефективність яких доведена клінічними дослідженнями. Променеву, гормональну та хіміотерапію пацієнти отримують у Криворізькому онкологічному диспансері, операції здійснюються в міському урологічному центрі в Криворізькій міській клінічній лікарні №2.

 

   Досить часто рак простати виявляють вже на пізній стадії, як результат - прогноз несприятливий для людини. Хоча якщо вчасно пройти діагностику, то у чоловіка буде не лише шанс на збереження власного життя, а й можливість повернутися до колишніх улюблених занять. Ось чому так важливо знати причини та симптоми раку передміхурової залози, оскільки саме дана інформація може врятувати життя.

335

   Основні причини раку простати

 

 • Генетична схильність. Якщо у чоловіка були родичі, які страждали на це ахворювання, то ризик прояву даної патології і в нього достатньо високий. Тому огляд уролога - необхідна процедура.
 • Алкоголь, куріння та наркотики. Ці шкідливі звички виступають головними провокаторами даного захворювання. 
 • Зловживання тваринною їжею. Частіше від раку простати страждають чоловіки, меню яких складається в основному з тваринної їжі.
 • Запущені запальні процеси. Половина представників сильної статі на планеті хоч раз, але стикалися у своєму житті з ознаками простатиту. При цьому кількість чоловіків, яке зверталося за допомогою до фахівців, мізерно мала. А адже підступність простатиту в тому, що якщо його не лікувати, він може перейти в рак.
 • Аденома простати. Аденома - це доброякісна пухлина, яка досить часто переростає в злоякісне новоутворення. Як правило, рак простати зустрічається у чоловіків похилого віку.

 •  

     Симптоми, які сигналізують про розвиток захворювання

   

   

    І стадія. Захворювання ніяк себе не проявляє. Його можна виявити на профілактичному огляді.  Рак передміхурової залози 1 ступеня можна досить легко вилікувати, потрібно лише вчасно звернутися до фахівця.

     ІІ стадія. Утруднене сечовипускання, збільшується частота нічних позивів. У спермі з'являється кров в невеликому обсязі. З'являються больові відчуття в області паху, знижується потенція. Метастази на цьому етапі відсутні. Такі симптоми характерні  для інших хвороб - аденоми простати і хронічного простатиту. Тому дуже важливо провести діагностику. 

    ІІІ стадія. Посилення больових симптомів. Сильно утруднене сечовипускання, біль в паху стає нестерпним. Такі ознаки досить складно ігнорувати. Пухлина продовжує стискати наколишні здорові тканини в районі простати - це область тазу, яєчка та лімфатичні вузли, які поступово уражаються метастазами. Найчастіше людина отримує діагноз саме на цьому етапі, тобто рак передміхурової залози 3 ступеня. Тривалість життя різна, залежить від кількості вже поширених метастаз, типу пухлини. Деякі чоловіки живуть все життя з цією недугою, регулярно роблячи певні лікувальні процедури та відвідуючи лікаря.

    ІV стадія. Пухлина розростається все швидше, а її метастази вражають практично всі органи, кістки та навіть хребець. На четвертій стадії у людини помітно знижується маса тіла, проявляється загальна слабкість і сильна стомлюваність, відсутність апетиту, з'являються блювотні позиви, набрякають ноги, вона відчуває постійний біль в області геніталій і хребта. 

    У деяких випадках рак може розвиватися дуже повільно, при цьому роками протікати безсимптомно. Але буває, коли рак простати розвивається «зі швидкістю світла», в такому випадку хворий буквально згорає за кілька місяців.

     Тому життєво важливо кожному чоловіку "за 40" щороку проходити профілактичний огляд передміхурової залози у свого сімейного лікаря та, в разі необхідності, не ігнорувати отримане направлення на уточнюючу діагностику.