Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> "Запам'ятай мене" - тема кампанії 2017 року до Всесвітнього дня Альцгеймера


"Запам'ятай мене" - тема кампанії 2017 року до Всесвітнього дня Альцгеймера Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 20 вересня 2017, 09:44

  Психічне здоров'я - важливий компонент довголіття. Епідемія хвороби Альцгеймера сьогодні не дозволяє багатьом літнім людям прожити довге життя. Прес-конференція провідних спеціалістів - лікарів до Всесвітнього дня хвороби Альцгеймера відбулася в Криворізькому міському центрі здоров'я 19 вересня.

_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

    Мета інформаційної кампанії -2017 з відзначення цього дня - заохочувати людей навчитися пам'ятати про тих, хто живе зі слабоумством та їх партнерів,  і не забувати про близьких, які вже померли.

 

 

   Потрібно ще більше зробити для підтримки людей з деменцією.

 

 Головний міський невролог, завідуюча цереброваскулярним відділенням Криворізької міської клінічної лікарні №2 Олена Єжеменська та в.о. завідуючої диспансерним відділенням №1 Криворізького психоневрологічного відділення Лідія Турова розповіли журналістам криворізьких ЗМІ про поширеність хвороби Альцгеймера, сучасні способи її діагностики та лікування, дали поради щодо догляду за хворими.

3_copy_copy

    "Деменція - це термін, який використовується для опису різних розладів мозку, які впливають на пам'ять, мислення, поведінку та емоції, - пояснила Олена Миколаївна, - Ранні симптоми деменції можуть включати втрату пам'яті, хворим важко виконувати знайомі завдання, у них виникають проблеми з мовою та зміни особистості".

   Хвороба Альцгеймера — це захворювання, при якому гинуть клітини головного мозку, що призводить до важких розладів пам’яті, інтелекту, інших когнітивних функцій, а також до серйозних проблем в емоційно-особистісній сфері та поведінці. 

_0

   Хворобу Альцгеймера викликають накопичення всередині нейронів білка бета-амілоїду. Деформовані білки призводять до загибелі нервових клітин. Синапси уражаються набагато раніше, ніж гинуть самі нейрони.

 

  •  На хворобу Альцгеймера в світі страждає 30 мільйонів людей.
  •  Кожні 3 секунди в світі діагностується новий випадок хвороби Альцгеймера.
  •  У списку десяти основних причин смертності хвороба Альцгеймера займає шосте місце.
  • Через 30 років число хворих може зрости до 120 мільйонів.

 

  При досягненні 65 років ризик розвитку хвороби Альцгеймера у жінок становить 21,1%, тобто захворює кожна п'ята жінка, що досягла цього віку. Серед чоловіків ця хвороба розвивається приблизно у кожного десятого.

 

  Чим старша людина, тим вище ризик розвитку деменції. За статистикою у людей пенсійного віку ризик захворіти хворобою Альцгеймера збільшується вдвічі через кожні 5 років життя.

 

  Лише рідкі форми хвороби Альцгеймера напряму пов'язані зі спадковим ризиком. Ген АПОЕ-ε4 значно підвищує ризик розвитку деменції. Найвища спадкова схильність  - у випадках ранньої форми хвороби Альцгеймера (в 40-55 років). Спадкування відбувається по аутосомно-домінантному типу, тому вважається сімейною хворобою. Родичі пацієнтів з хворобою Альцгеймера першого ступеня споріднення мають 38% ризику розвитку хвороби до 85-річного віку.

 

   Порушення головного мозку в результаті черепно-мозкових травм, інсультів, токсичного впливу отрут, алюмінію, солей важких металів та інших шкідливих речовин збільшує ризик виникнення цієї хвороби.

 

   Наявність різних соматичних захворювань у різному ступені також підвищує вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера. Найбільш значущі захворювання: цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, атеросклероз.

 

   Люди з синдром Дауна значно частіше страждають на хворобу Альцгеймера       через раннє старіння.

 

   Низький рівень освіти, неповноцінне використання розумових здібностей на протязі життя – фактор ризику хвороби. Люди, які володіють двома та більше мовами значно рідше страждають на деменцію.

   Щоб зберегти ясний розум у похилому віці потрібно постійно займатися саморозвитком та самовдосконаленням.

 

   "Хворі люди відчувають безперервний страх, який підтримується старістю і немічністю, божевіллям. Втрата власного я у пацієнтів викликає страх і у їхніх опікунів: “колись це може трапитись і зі мною”, - розповіла лікар-психіатр Лідія Турова, - Дехто відчуває огиду та відчуття безпорадності разом з почуттям обов’язку". Вона дала кілька важливих порад тим, хто доглядає таких пацієнтів.

   Ідеальна позиція повинна бути гранично відкритою, неупередженою, без заздалегідь навішених ярликів. Необхідно навчитися ставити запитання, вислуховувати відповіді та радити, залишаючись ненав'язливим, створити поле для спілкування та спільних дій. 

   Люди, які доглядають за хворими з деменцією і ті, які таких обслуговують, повинні володіти креативної фантазією, здатністю захопити пацієнтів не тільки ентузіазмом, а й грою, дитячістю. Будь-яке досягнення хворого вони повинні вміти відкрито прийняти як власну радість, як життєвий подарунок.

  •  Будьте уважними до людини з хворобою Альцгеймера! Перша ознака хвороби – втрата корткочасної пам’яті. Пацієнт може не згадати, що він їв на сніданок, яку книгу читав вранці, мати постійно знижений настрій.
  •   Встановіть чіткий розклад дня для хворого.
  •   Виключте стресові ситуації.
  •  Більше спілкуйтеся з хворим. Під час спілкування речення мають бути короткими та простими, мова чіткою та повільною.
  •   Намагайтеся спокійно реагувати на агресивну поведінку пацієнта.
  •  Марно сваритися з пацієнтом. Переключайте його увагу на позитивні моменти.

   Стигматизація слабоумства є глобальною проблемою. Напередодні Всесвітнього дня хвороби Альцгеймера ми заохочуємо вас більше дізнатись про це захворювання та сприяти зниженню стигматизації та поліпшенню життя людей з деменцією та їхніх опікунів у нашому місті.