Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Всесвітній день лімфоми


Всесвітній день лімфоми Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 15 вересня 2017, 15:03

   15 вересня у Всесвітній день лімфоми журналістів міських ЗМІ запросили на прес-конференцію в.о. завідуючої хіміотерапевтичним відділенням Криворізького онкологічного диспасеру Ліни Бондаренко. 

   Щороку лімфому виявляють майже у сотні криворіжців.

8695851452d782e9354e035b5bf06164

 

   

   Лімфома - це злоякісна пухлина в лімфатичній системі. Виникає вона у лімфатичних вузлах різних органів. Якщо звичайна клітина за якийсь час "вмирає", та хвора - народжується, неконтрольовано розмножується та не гине, при цьому витiсняє здоровi клiтини.

 Лимфатична система людини складається з лімфатичних вузлів, селезінки, вилочкової залози, кісткового мозку. Лімфома - це пухлина з клітин імунної системи, яка вражає лімфатичну систему. 

  Медицина досі не може назвати точної причини появи лімфоми.

 

  Фактори ризику:

 

  •   Негоджкiнські лiмфоми частіше діагностують у людей після 60 років.
  •  Лімфома Годжкіна може виникнути внаслідок ослаблення імунітету, інфікування вірусом Епштейна - Барр, який спричиняє інфекційний мононуклеоз.
  •   На виникнення лiмфом впливають умови навколишнього середовища -- радiацiя, гербiциди, iнсектициди, бензол... 
  •   Надмірне, більш ніж тричі на тиждень споживання м'яса може збільшити ймовірність виникнення лімфом удвічі (ВООЗ).
  •    Куріння, зайва вага.

 

   Основні симптоми

  •   Збільшення розміру лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових западинах або в пахвині - причому ці утвори не турбують людину, не болять. Якщо для такого збільшення немає інших причини - ангіни, зубного болю - варто звернутись до фахівця.
  •   Утруднене дихання та кашель.
  •   Надмірна пітливість, особливо в нічні години.
  •   Температура тіла понад 38 градусів без іншої на те причини.
  •   Різке зменшення ваги - більш як на десяту частину  маси тіла за кілька місяців.

 

   "Однак, - зауважила Ліна Миколаївна, - лімфому діагностують лише після проведення біопсії - коли беруть зразок лімфатичного вузла з певного органа для дослідження під мікроскопом".

1_copy

   Лімфома - це група захворювань з понад 60-ти різних субтипів. Для успішного лікування пацієнта дуже важливо точно встановити його субтип лімфоми. Такі обстеження при необхідності проводять нашим пацієнтам у Дніпрі та Києві.

 

   Журналістів цікавило, чи виліковна ця онкохвороба?

- Годжкінську лімфому нині виліковують у 85 - 95% пацієнтів, лімфому негоджкінського типу - у близько 70%. На ранніх стадіях можна обійтись антибіотиками, на пізніших застосовують хiмiотерапiю та променеву терапiю.

 

   Виживаність пацієнтів збільшується при ранньому виявленні, точному стадіюванні та негайному початку відповідного лікування командою досвідчених спеціалістів. Саме тому якомога більш раннє звернення до лікаря при появі тривожних симптомів життєво важливе.

 

   Нещодавно велика делегація українських лікарів-онкогематологів прийняла участь у 22-у Міжнародному конгресі Європейської асоціації гематологів у Мадриді (ЕНА), присвяченому результатам останніх досліджень та новим розробкам у лікуванні лімфоми. Найсучасніші методики діагностики та лікування цього захворювання впроваджують і в Криворізькому онкологічному диспасері.