Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> До Всесвітнього дня боротьби з гепатитом


До Всесвітнього дня боротьби з гепатитом Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 27 липня 2017, 15:06

Щороку 28 липня відзначають Всесвітній день гепатитів для підвищення обізнаності та розуміння вірусних гепатитів та хвороб, які вони викликають.

Ця дата вшановує день народження лауреата Нобелівської премії професора Баруха Самуеля Блумберга, відкривача вірусу гепатиту В і розробника першої вакцини від нього.

Відзначення 28 липня Всесвітнього дня боротьби з гепатитом – привід активізувати зусилля із реалізації першої глобальної стратегії сектора охорони здоров’я щодо вірусного гепатиту, прийнятого ВООЗ на період 2016 – 2021 рр. на шляху до кінцевої мети – елімінації гепатиту.

 

Screenshot_1

 

На підтримку кампанії «Елімінувати гепатит», оголошеної ВООЗ до Всесвітнього дня гепатиту-2017, інформацію про заходи реагування в Кривому Розі обговорювали за круглим столом у Криворізькому центрі здоров’я 26 липня. Мета заходу – спонукати кожну людину, партнерські та громадські організації діяти та об’єднувати зусилля.

Що необхідно знати про гепатит

 

1. Вірусний гепатит є однією з найсерйозніших проблем світової охорони здоров'я і вимагає невідкладних заходів у відповідь.

Станом на кінець 2015 р. з хронічним гепатитом жили приблизно 325 мільйонів людей.

Згідно загальносвітовим оцінками, 257 мільйонів людей в 2015 р жили з вірусом гепатиту B (ВГВ), а 71 мільйон - з вірусом гепатиту С (ВГС).

2. Лише невелика кількість інфікованих людей проходять тестування та лікування, особливо в країнах з низьким і середнім рівнями доходів.

За даними на кінець 2015 р. лише 9% інфікованих ВГВ і 20% інфікованих ВГС пройшли тестування з постановкою відповідного діагнозу. У 2015 р лікування отримували 8% осіб з діагностованою інфекцією ВГВ (або 1,7 мільйона людей), а 7% осіб з виявленою інфекцією ВГС (або 1,1 мільйона осіб) почали лікування.

  • На 20-30 рр. поставлені глобальні завдання: охопити тестуванням 90% осіб, інфікованих ВГB і ВГС, і забезпечити лікуванням 80% потребують його пацієнтів.

3. У 2015 р вірусний гепатит став причиною смерті 1,34 мільйона людей, що порівнянне зі смертністю від туберкульозу та більше кількості смертей від ВІЛ. Кількість людей, які помирають від гепатиту, зростає.

4. Люди продовжують заражатися гепатитом, в основному гепатитом С.

До 2015 року частка дітей молодших п'яти років, що живуть з хронічним ВГВ, знизилася до 1,3% (у порівнянні з 4,7% до того, як були впроваджені вакцини).

  • Завдяки вакцині проти гепатиту B щорічно запобігають приблизно 4,5млн. випадків інфікування дітей.

При цьому кількість нових випадків інфікування ВГС серед дорослих у 2015 році - 1,75 мільйона, в основному через вживання ін'єкційних наркотиків, а також недотримання вимог безпеки при виконанні ін'єкцій в медичних установах деяких країн.

5. Намічена на 20-30 рр. мета ліквідувати гепатит цілком здійсненна; відомості з 28 країн з високим тягарем хвороби дають підстави для оптимізму. Незважаючи на всі труднощі, глобальні зусилля з ліквідації гепатиту починають приносити плоди. Основні перешкоди, однак, досі не усунені.


Головний лікар Криворізької інфекційної лікарні Олена Партоєва розповіла про епідситуацію та про те, які заходи по боротьбі з гепатитом починає приймати Україна та про лікування гострих гепатитів.

  • За оцінками ВООЗ в Україні вірусом гепатиту С інфіковано 3% населення. На термінове лікування очікують 48 тис. громадян.

  • 4% українських військових інфіковані гепатитом С, у ключових військових шпиталях  - до 10% (2015 р.)

  • хворі, що часто госпіталізуються, мають показник інфікованості близько 12%

  • пацієнти наркодиспансерів – до 67%

Screenshot_2

Про принципи лікування хронічних гепатитів в Кривому Розі йшлося у виступі лікаря-гастроентеролога клініко-діагностичного центру міської лікарні № 16 Наталії Педич.

Що робити, якщо у вас виявили гепатит С?

 

Алгоритм дій у разі виявлення захворювання на гепатит С такий: щоб підтвердити (або спростувати) результат швидкого тесту на антитіла до вірусу гепатиту С потрібно звернутися до лабораторії та здати кров на аналіз для визначення РНК вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції. Якщо аналіз позитивний – звернутися до гепатолога (інфекціоніста, гастроентеролога). Лікар призначає додаткові обстеження, встановлює діагноз, визначає стадію захворювання та необхідність лікування. Наявність захворювання не завжди передбачає терміновість лікування.

 

 

Після цього потрібно стати на диспансерний облік. Отримати безкоштовне лікування можна в закладі охорони здоров'я, який реалізує Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів за місцем реєстрації (прописки). Якщо місце реєстрації відрізняється від місця фактичного проживання, необхідно отримати тимчасову реєстрацію у відповідних державних органах.

 

 

Щоб отримати лікування, потрібно подати заяву головному лікарю на участь у зазначеній програмі. Участь у програмі лікування ухвалюється комісійно на основі медичних показників.

 

Наразі в Україні діє Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів і пілотна програма лікування МБФ «Альянс громадського здоров’я». Інформацію щодо установ, які приймають пацієнтів, та медичні критерії відбору можна отримати на сторінці організації.

 

  • Реєструйтеся у випадку інфікування! Чим більше інфікованих вірусом гепатиту офіційно зареєструються, тим більше вони допоможуть показати державні масштаби проблеми.

Директор Криворізького відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Елла Соколюк докладно зупинилася на участі Альянсу в боротьбі з епідемією гепатиту С в Україні.

Всесвітній альянс гепатитів - неприбуткова міжнародна парасолькова неурядова організація, до складу якої входять понад 170 організацій, які працюють у сфері вірусного гепатиту та представляють кожен регіон світу.

Якщо в Європі за курс лікування від гепатиту С треба заплатити десятки тисяч євро, в Україні – 900-1500 євро.


Screenshot_3

 

Стан впровадження проекту «Розширення доступу до ефективного лікування гепатиту С через моделі лікування на рівні громад для уразливих груп населення в умовах обмежених ресурсів України» висвітив голова Криворізького відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Олександр Кріпак. З 2016 року в Україні запроваджують безінтерферонову терапію, курс лікування якої набагато менший, простіший та дешевший:

  • Ефективність лікування серед пацієнтів проекту після контрольного обстеження через 12 тижнів після закінчення лікування становить 94 - 98%.

  • В третьому етапі проекту вперше доступ до лікування в рамках програми отримали учасники АТО, а також активісти неурядових організацій з числа  уразливих груп.

 

Screenshot_4

 

Мета проекту -забезпечення доступу до лікування найуразливіших груп та розробка інноваційних моделей надання послуг - медичної та соціальної підтримки, на основі схем лікування противірусними препаратами прямої дії ледіпасвір/софосбувір.Соціальний працівник благодійного фонду «Громадське здоров’я» Любов Мовчан розповіла про соціальний супровід з елементами кейс-менеджменту клієнтів – представників уразливих груп у рамках програми лікування вірусного гепатиту С.

 

 

Screenshot_5Screenshot_6