Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Забезпечення ліками діабетиків


Забезпечення ліками діабетиків Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 21 липня 2017, 12:47

Діабет – одне з найпоширеніших захворювань у світі. Сучасні методи терапії поки що не здатні повністю вилікувати це захворювання, проте дозволяють успішно його контролювати. При цьому однією з умов повноцінного життя з діабетом є необхідність регулярно вимірювати рівень глюкози у крові. Робити це в домашніх умовах, швидко і практично безболісно можна за допомогою глюкометрів. Потреба у тестуванні на одну дитину віком до 17 років включно становить 4-6 досліджень на добу.

 

Screenshot_1

 

Ситуацію із забезпечення ліками діабетиків у Кривому Розі прокоментував заступник начальника управління охорони м здоров’я виконкому Криворізької міської ради Олександр Лук’яненко:«Хворі на цукровий діабет другого типу, які не отримують інсулін, а користуються таблетками, увійшли до програми «Доступні ліки». Там ситуація більш-менш стабільна.

 

Screenshot_2

 

Стосовно інсулінів, то це наступний етап програми «Доступні ліки». Буде вдосконалено централізоване постачання цих медикаментів.

 

Screenshot_3

 

Доводиться констатувати, що у централізованому постачанні в першу чергу імпортних інсулінів, які 100-відсотково йдуть на забезпечення дітей, в поточному році були окремі перебої, які тривали місяць і навіть більше. На сьогодні потреби міста в цих препаратах задоволені практично за всіма позиціями. Сподіваємося, що до кінця року таки буде впроваджено програму із забезпечення інсулінами, яку обіцяли розпочати з 1 квітня, але з технічних причин тоді вона не розпочалася».

 

 

МОЗ України повідомило, що цього року в Україні хворі на діабет діти та вагітні отримають на 35% більше тест-смужок до індивідуальних глюкометрів. Завдяки прозорій та конкурентній процедурі закупівель міжнародна організація Crown Agents заощадила 5,2 мільйонів гривень бюджетних коштів та закупила на 2 мільйони більше тест-смужок, призначених для дітей та вагітних, які хворіють на діабет.На замовлення Міністерства охорони здоров’я України міжнародна організація Crown Agents провела закупівлю тест-смужок до індивідуальних глюкометрів для вимірювання рівня глюкози у крові за кошти державного бюджету 2016 року.Відповідно до програми «Централізована закупівля витратних матеріалів для визначення рівня глюкози в крові, глікованого гемоглобіну» за кошти дербюджету планувалося закупити близько 6 мільйонів тест-смужок до індивідуальних глюкометрів із розрахунку не менше 700 тест-смужок на одного пацієнта на рік. Бюджет на закупівлі складав 19,7 мільйонів гривень.Завдяки тому, що Міністерство охорони здоров’я перейшло на конкуренті і прозорі процедури закупівель, обсяг постачання вдалося збільшити на 35%.

Міжнародна організація Crown Agents за кошти держбюджету здійснило закупівлю більше 8 мільйонів тест-смужок завдяки заощадженню 5,2 мільйонів гривень, виділених на програму. Так, кожен пацієнт (дитина або вагітна жінка) зможе отримати щонайменше 949 тест-смужок замість запланованих 700.

 

Screenshot_4

 

У рамках програми були здійснені закупівлі тест-смужок Accu-Chek® Performa по 50 тест-смужок в упаковці німецького виробника Roche Diabetes Care GmbH. Крім того, за умовами укладеної із МОЗ угоди на закупівлі за програмою "Централізована закупівля витратних матеріалів для визначення рівня глюкози в крові, глікованого гемоглобіну", разом із тест-смужками пацієнти безкоштовно отримають глюкометри.