Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Дефіцит: лікарняні листи


Дефіцит: лікарняні листи Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 20 липня 2017, 01:26

Для отримання допомоги по непрацездатності необхідно в перший день погіршення самопочуття викликати дільничного лікаря. Лікарняний лист оформляється в поліклініці за місцем проживання. Завірений лікарняний лист надається відділу кадрів, а потім бухгалтерії для нарахування оплати.

 

Screenshot_19

 

У разі лікування в стаціонарі датою відкриття лікарняного листа вважається дата госпіталізації. Оформленням та видачею листка непрацездатності займається лікар стаціонару або завідувач відділенням. Згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян пpаво видачі лікарняних листів надається: • Лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров'я;

 • Лікуючим лікарям стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Міністерства праці та соціальної політики України;

 • Лікуючим лікарям туберкульозних санаторно-курортних закладів;

 • Лікуючим лікарям закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності та лікарям, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як ФОП (фізичні особи - підприємці).

Не мають права видачі листків непрацездатності: • Лікарі станцій (відділень) швидкої медичної допомоги;

 • Лікарі станцій переливання крові;

 • Лікарі установ судово-медичної експертизи;

 • Лікарі бальнеогрязелікувальних, косметологічних і фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік;

 • Лікарі будинків відпочинку;

 • Лікарі туристичних баз;

 • Лікарі зубопротезних поліклінік (відділень);

 • Лікарі санітарно-профілактичних установ;

 • Лікарі лікувально-профілактичних установ усіх форм власності при косметологічних втручаннях без медичних показань.

На скільки днів дають лікарняний лист знову звернувся пацієнтові, залежить від його первинного діагнозу. При зверненні в поліклініку лікарняний видається на термін від 1 до 5 днів, потім може бути продовжений ще на 5 за рішенням лікаря. Загальна тривалість лікарняного листа залежить від стану хворого і лікарських приписів щодо реабілітації. Максимальний термін безперервного перебування на лікарняному становить 12 місяців в разі серйозних травм, складного післяопераційного періоду або при гострих захворюваннях, наприклад, туберкульоз.Основні поправки в розрахунку лікарняних листівУ законодавство, що регулює порядок нарахування лікарняних в Україні були внесені істотні зміни з 2016 року, які залишилися і на 2017 рік. Нові правила стосуються 6 пунктів:Застосовуються єдині правила розрахунку оплати для всього терміну хвороби, як з 1-го по 5-й, так і з 6-го дня захворювання.

Позначено 4 поважні причини, час відсутності за якими виключається з розрахункового періоду лікарняного листа - захворювання, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, лікарняні листи по догляду за дітьми віком до 3-х річного віку і відпустка без збереження оплати праці.Оплата лікарняних листів

Спираючись на встановлені законодавством зміни, лікарняний лист у 2017 році в Україні оплачується наступним чином. 5 перших днів непрацездатності працівника оплачуються за рахунок підприємства, всі наступні - за рахунок соціального фонду. При цьому виплачується відсоток від усередненого заробітку за розрахунковий період за схемою:

 • при страховому стажі менше 3 років - 50% від середньої заробітної плати;

 • від 3 до 5 років - 60%;

 • від 5 до 8 років - 70%;

 • більше 8 років - в розмірі 100%.Розрахунковий період для обчислення розміру виплат

Не у всіх випадках розрахунковий період для нарахувань за лікарняним листком може становити 12 і більше календарних місяців. У деяких ситуаціях застосовується дещо інша схема для нарахування. Лікарняні листи у 2017 році в Україні розраховуються і сплачуються згідно з Порядком №1266. У цьому документі роз'яснюються нюанси обчислення розрахункового періоду і оплати лікарняного листа.


Оформлення та оплата лікарняних листів по вагітності та пологах

Згідно із законодавством, лікарняний по вагітності та пологах у 2017 році в Україні відкривається з настанням 30-го тижня вагітності. У цьому випадку листок непрацездатності видається терміном на 126 днів, 70 з яких - до дати пологів і 56 - після них. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами буде виплачуватися в повному розмірі усередненого заробітку і не залежить від тривалості страхового стажу жінки.

«Листи непрацездатності - це документи суворої звітності. Право на їх друк має лише одне столичне підприємство. Дефіцит бланків лікарняних листів у нашому місті форсмажорний характер змінив на постійний. Людям, що хворіють до десяти днів, вимушені давати у лікарнях обмінні довідки. Коли МОЗ забезпечить місто лікарняними - невідомо. Ситуацію натепер прокоментував заступник начальника управління охорони здоров'я Олександр Лук'яненко.  

«Останню нашу заявку, - а ми їх регулярно подаємо, виходячи з потреби в періоди відносного епідемічного благополуччя щомісяця, - наші звичайні 30 тисяч, а отримали 3 тисячі. Це змусило нас вводити обмежувальні заходи в ряді лікувальних закладів. Але ж є категорія громадян, які хворобливо це сприймають і не можуть діждатися обміну виданої раніше довідки на лікарняний лист, який можна подати до оплати. В першу чергу це стосується вагітних жінок, які перед уходом у декретну відпустку мають отримати допологовий та післяпологовий лікарняні листи. Це безпосередньо впливає на матеріальний стан сім’ї», - роз’яснював заступник начальника управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Олександр Лук’яненко ще в травні. За минулі 2 місяці стан поставок бланків лікарняних до Кривого Рогу, на жаль, не поліпшився.

 

Screenshot_20

 

Замість бланків людям видали вже багато довідок про тимчасову непрацездатність. Пацієнти обурюються. "Скандалять, ображають", - скаржаться лікарі. Вони переконують, що тимчасові довідки можна буде замінити на бланки, щойно ті з'являться, але така затримка не прискорить виплату грошей.

Чисельні листи з цього приводу надіслали до МОЗ України заступники міського голови Костянтин Бєліков та Геннадій Шаповалов. Проте ані відповідей з Києва, ані бланків лікарняних листів досі немає.