Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Підтримка грудного вигодовування: як навчають породіль


Підтримка грудного вигодовування: як навчають породіль Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 20 липня 2017, 01:21

5 липня журналісти міських ЗМІ відвідали заняття школи відповідального батьківства в пологовому відділенні криворізької міської лікарні №7. За півроку в сьомій лікарні народилося 840 малюків, 94% з них – на грудному вигодовуванні.

Акушерка Алла Таран навчала майбутніх матерів правилам грудного вигодовування, використовуючи відеоматеріали, демонструвала правильне прикладання до грудей.

 

Screenshot_11

 

«У нашій лікарні максимально дбають про збереження грудного вигодовування. Якими б сучасними не були штучні суміші, вони не замінять молоко матері. Тому з перших хвилин життя дитини ми навчаємо матерів правильно прикладати немовля до грудей, правильно харчуватися, аби дитина отримувала все необхідне з грудного молока.

Здобуте високе звання лікарні, доброзичливої до дитини підтверджуємо кожні 3 роки, - розповідає заступник головного лікаря з родопомочі Олександр Панасенко, - За цим званням – велика праця всього колективу з неухильного додержання протоколів надання медичних послуг. 14 лікарів, 100 середніх і стільки ж молодших медичних працівників пологових відділень працюють відповідально та самовіддано аби поява кожної дитини на світ була радістю».

 

Screenshot_12

 

Нагода на власні очі побачити яскравий приклад очікуваного материнського щастя трапилася напрочуд вчасно, - стомлена після прийняття двійні лікар Тетяна Герц запросила бажаючих до післяпологової палати. Там саме тішилися новонародженими породілля Тетяна з двома новоспеченими бабусями.

 

Screenshot_13

 

Використання найсучасніших репродуктивних технологій допомогло жінці у 43 роки народити двійко здорових діток.Головна акушерка пологового відділення лікарні Тетяна Рубцова зосереджує увагу майбутніх матерів на перевагах вигодовуванні грудьми: «Грудне молоко – оптимальний захист для малюка. Це «перша імунізація» дитини, а також найефективніший та найбільш ощадливий спосіб збереження життя, який будь-коли існував.

 

Screenshot_14

 

При лікарні створено групи підтримки грудного вигодовування. Телефони цих груп надають усім породіллям».

Рекомендації ВООЗ і ЮНІСЕФ щодо оптимального годування дітей грудного та раннього віку:

  • ранній початок грудного вигодовування протягом години після народження дитини;

  • виключне грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя;

  • введення належного поживного та безпечного прикорму в 6 місяців поряд з продовженням грудного вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і більше.

«Діти, яких вигодовують виключно грудним молоком мають у 14 разів більше шансів вижити протягом перших шести місяців життя, ніж ті, які не отримують такого вигодовування, - підтверджує головний спеціаліст управління охорони здоров’я Тетяна Желязкова. - Початок грудного вигодовування в перший день після народження може скоротити ризик смерті новонародженого на 45%.

 

Screenshot_15

 

Грудне вигодовування також сприяє здатності дитини вчитися та допомагає запобігти ожирінню та хронічним захворюванням пізніше у їхньому житті. Діти, яких вигодовують грудним молоком хворіють набагато рідше, ніж ті, які не отримують грудного молока».Природним завершенням пологів є початок грудного вигодовування. Всі системи жіночого організму готуються до цього протягом вагітності. За статистикою 97% жінок здатні успішно годувати грудьми.

Найбільша складність для жінки при годуванні груддю – це дезінформація та міфи про годування грудьми.

Намагайтеся продовжити грудне вигодовування навіть в кризових ситуаціях! Адже справа не тільки в повноцінному харчуванні. Ви, ваше тепло та молоко – це острівець сталості ,безпеки та спокою для дитини.


Завідувач першим пологовим відділенням Валерій Федан з гордістю повідомив: «Маємо всі умови та засоби для проведення партнерських пологів. Останніми роками 97% подружніх пар народжують разом. Лише одиниці слабкодухих чоловіків у сам момент пологів не витримують - виходять з пологової зали, проте навіть вони й за руку жінку тримають, і щось примовляють, масажують і заспокоюють, допомагають правильно дихати та робити прийоми знеболення переймів до настання цього моменту. Така підтримка дуже важлива та ефективна».

 

Screenshot_16

 

«Новонароджене немовля тепер не забирають до окремої палати, а одразу викладають на теплий мамин живіт. В цей час материнська мікрофлора потрапляє до ще стерильного після народження організму дитини. Якщо мати відпочиває після кесарського розтину, то малятко прикладають до шкіри батька з аналогічною метою. А як же ж сильно люблять після цього татусі своїх крихіток!», - запевняють лікарі.

Сподобалися журналістам і пологові зали, й оновлені «патріотичні» палати для породіль, 

обладнані усіма сучасними зручностями.

 

Screenshot_17

 

Screenshot_18

 

Усім майбутнім батькам фахівці нагадали принципи підтримки грудного вигодовування:

1. Підтримка грудного вигодовування усіма медичними працівниками та членами родини.
2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо підтримки грудного вигодовування.
3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім'ї до народження дитини. Інформування та навчання вагітних, матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.
4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
5. Навчання вагітних, матерів та членів їх родини як годувати грудьми та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків, зумовлених медичними та соціальними показаннями, і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.
7. Забезпечення цілодобового спільного перебування матерів з дітьми та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.
8. Заохочення матерів до грудного вигодовування за вимогою дитини за відсутності медичних протипоказань.
9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок і пустушок.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.
11. Дотримання Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.
12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах). Вільне відвідування породіллі (матері) і дитини у відділенні спільного перебування.

Грудне молоко - важливе джерело енергії

Грудне молоко є важливим джерелом енергії та поживних речовин для дітей у віці 6-23 місяців. Воно може забезпечувати половину та більше всіх енергетичних потреб дитини у віці 6-12 місяців і одну третину енергетичних потреб дитини у віці 12-24 місяців. Грудне молоко під час хвороби сприяє зниженню смертності дітей, які відчувають нестачу харчування.

  • Годування грудьми забезпечує нормальне зростання дитини мінімум до 6 місяців . У 6 місяців на додаток до грудного молока слід включати до раціону малюка й іншу їжу : фрукти, овочі та м’ясо.

  • Початок прикорму до шести місяців може знизити споживання грудного молока , а також привести до захворювання дитини.

Годувати грудьми важливо стільки, скільки потрібно дитині без режиму:

  • Діти здатні самостійно регулювати, скільки грудного молока їм потрібно для задоволення потреб у поживних речовинах і спраги.

  • Що частіше дитина смокче материнські груди, тим більше молока виробляється.

  • Прикладайте малюка до грудей на вимогу, тобто на будь-яке його занепокоєння.

  • Тривалість смоктання також визначає дитина. Це дозволить їсти до насичення.

Годуйте довше, якщо є можливість!
Годувати грудьми можна до двох років і довше!
Материнське молоко - джерело поживних речовин, важливих для здорового росту і розвитку і старших дітей.