Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Кір наступає


Кір наступає Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 20 липня 2017, 01:04

«У Кривому Розі виявлено перший випадок кору. Чоловік із важким ускладненням цього захворювання – коревою пневмонією наразі перебуває у реанімайному відділенні міської лікарні.

 

Screenshot_7

 

Згідно доступних статистичних даних, вже маємо 937 випадків захворювання на кір в Україні, - повідомила лікар-епідеміолог Раїса Тітова 29 червня на занятті з підвищення кваліфікації медичних сестер Кривого Рогу в першому міському клінічному пологовому будинку. - Одеса та Івано-Франківськ – це основні вогнища».

За останні 30 років епідпроцес щодо кору зазнав істотних змін: стерлася сезонність захворювання, більше дорослих (понад 40%) стали хворіти на кір.

 

Screenshot_8

Screenshot_9

 

Згідно зі стратегією ВООЗ вважається, що, якщо 90% населення вакциновано, то помітних спалахів такої вакцинокерованої інфекції як кір, не повинно бути. Але на сьогодні, на жаль, зважаючи на відсутність вакцини на протязі 2012 – 2013 років у нас вакциновано ледве 35% дітей. Не дуже добрі справи в цьому питанні.«Що ми зробили з цього приводу? – розповіла головний спеціаліст управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Тетяна Желязкова. - Національний календар щеплень зараз порушений практично в усіх дітей країни. Управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради організувало тренінги для наших лікарів у форматі телемосту та особисті за участю корифеїв української імунології з Києва. Висококваліфіковані фахівці навчали криворізьких лікарів проводити вакцинацію дітей з порушеним календарем щеплень. Майже щомісяця робимо щеплення дітям з перших днів життя і до року. У більш старшому віці – ревакцинація. Вакцини різні. Аби надолужити згаяне за три роки, наші лікарі розробляють індивідуальний календар щеплень практично для кожної дитини».Наскільки ефективно щеплення захищає від захворювання?

Після введення двох доз вакцини захисні антитіла проти захворювання з'являються у 99% вакцинованих людей.Що робити, якщо був контакт з хворим, а людина на кір не хворіла і не вакцинована протии цього захворювання?
Для екстреної профілактики кору використовують людський або противокоревой імуноглобулін.

Пам'ятайте! Проведення екстреної профілактики ефективно тільки в перші 72 години після контакту.