Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Як обрати сімейного лікаря


Як обрати сімейного лікаря Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 20 липня 2017, 00:26

Це актуальне питання обговорювали спеціалісти управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради та лікувально-профілактичних закладів міста.

«Тут діятимуть ринкові механізми, - пояснює депутат Криворізької міської ради,головний лікар міської лікарні №16 Ігор Криштопа. Пацієнт звертатиметься до того спеціаліста, який буде найефективнішим. Природньо, тут спрацює і «сарафанне радіо», і думка колег про цього фахівця, будуть і обговорення професійних якостей цього лікаря на форумах. Якщо більшість пацієнтів, вивчивши певні аспекти лікаря, висловлять бажання потрапити саме до нього, природно, він опиниться на верхівці цієї піраміди…

- … а слабший лікар сидітиме.
- Так, він випадатиме з цієї системи та опиниться поза справами. Практично отримаємо майже природній відбір. «Виживатимуть» найсильніші фахівці».

Головний спеціаліст управління охорони здоров’я з лікувально-профілактичної допомоги Тетяна Желязкова дала практичні паради криворіжцям щодо обрання сімейного лікаря: «Спочатку потрібно прийти до лікувального закладу за місцем проживання. На стенді лікувального закладу можна ознайомитись з тим, які фахівці в ньому працюють і яку кваліфікаційну категорію має кожен з них. Відповідно можна зорієнтуватися, з яким фахівцем краще мати справу. Безумовно, на форумах зараз можна прочитати будь що.

Ще раз відзначу, що найбільша кількість пацієнтів на одного лікаря встановлена – це 2000 людей. Яким би чудовим фахівцем не був лікар, але, якщо до нього запис закінчено, вичерпаний ліміт у 2000, то 10 тисяч осіб він не зможе прийняти за жодних умов.

Щодо практикуючих лікарів, то йдеться не стільки про «природній відбір», скільки про вимогу підвищення кваліфікації. Якщо фахівець не добиратиме кількість бажаючих обслуговуватися у нього, а отже виявиться недостатньо авторитетним для пацієнтів, він матиме всі можливості пройти курси з деонтології, етики, психології, можливо, підвищити кваліфікаційні вимоги до себе та дійти таким чином до потрібної кондиції».


Пояснює заступник начальника управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Олександр Лук’яненко: «На відміну від пілотного проекту, реформа передбачає, що на першому етапі можна буде обирати як педіатра для дитини, так і терапевта для дорослої людини або визначитись із сімейним лікарем. Слід підкреслити, що ми вже на протязі трьох років маємо право обирати сімейного лікаря, проте не дуже тим скористалися. Реформа ж передбачає, що, якщо з якоїсь причини – об’єктивної чи суб’єктивної ви не знайшли порозуміння з лікарем, то матимете право обрати іншого фахівця не чекаючи року, а вже наступного дня, і ця сума грошей Національної служби спрямовуватиметься на того лікаря, якого ви оберете».