Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Обережно – кір! Зробіть щеплення своїй дитині!


Обережно – кір! Зробіть щеплення своїй дитині! Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 30 червня 2017, 08:46

Лікарі попереджають – кір наступає! Прес-конференція провідних фахівців з приводу загострення епідеміологічної ситуації з кору в Україні відбулася у Криворізькому центрі здоров’я 27 червня.

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Головні симптоми захворювання – висока температура, висипи на тілі, нежить та кашель.

 

Screenshot_1

 

Досвідчений лікар-епідеміолог Раїса Тітова повідомила:

  • В Україні в 2015р. було зареєстровано 105 випадків кору, 2016р. – 102.

  • 2017 р. – вже 735 людей захворіли на кір в Україні. Більшість із них 536 – діти.

  • Найбільше випадків інфікування кором зафіксували в Івано-Франківській (392 хворих) та Одеській (267 інфікованих) областях. Це й не дивно, зважаючи на тісні зв’язки цих регіонів з «палаючими» від епідемії кору Італією та Румунією.

  • У Дніпропетровській області зареєстрували – 11 випадків: 7 – у обласному центрі, 3 – у Дніпровському районі та 1 випадок – у Криничанському.

Screenshot_2

Зараження кором повітряно-крапельним шляхом від хворої людини:

  • Вірус легко переноситься з повітряними потоками до сусідніх кімнат і квартир.

  • Всі люди, що знаходилися одночасно в одному приміщенні з хворим на кір, мають реальну небезпеку зараження.

Screenshot_3

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей до 5 років. Кір може спричинити:

 

Screenshot_4

 

Найчастіше ускладнення кору спостерігаються у дітей до 5 років життя, дорослих, старших 20 років, і літніх людей.

Кір є однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку

  • До початку масової вакцинації на кір хворіли всі діти.

  • 1 дитина зі 100 помирала.

  • У 30% випадків кір приводить до розвитку одного та більше ускладнень.

Спалахи кору можуть приймати форму епідемії. У 2013 році в світі відбулося: 145 700 випадків смерті від кору, 400 випадків смерті на день, 16 випадків на годину.

Вакцинація захищає життя.

З 1980 року розпочато масову вакцинацію проти кору в усіх країнах світу. За період 2000-2013 рр. завдяки вакцинації від кору було попереджено 15,6 млн смертей.У Глобальному стратегічному плані ВООЗ щодо кору та краснухи на 2012-2020 роки визначено амбітна мета - досягнення до 2020 року елімінації кору та краснухи мінімум у п'яти регіонах ВООЗ. У 2015 році охоплення першою дозою вакцини - 84-85%. У 119 державах-членах ВООЗ охоплення першою дозою було≥90%. Охоплення другою дозою вакцини стійко збільшується і в 2015 році досягло 61%.

Охоплення вакцинацією проти кору в країнах ВООЗ у 2012 році

 

Screenshot_5

 

Затвердивши Європейський план дій щодо вакцин на 2015─2020 рр., усі 53 держави-члени регіону зобов’язалися досягти елімінації кору та краснухи – одної з пріоритетних цілей в області імунізації. Охоплення першою дозою вакцини проти кору та краснухи в Європейському регіоні підтримується на рівні вище 90% протягом більше 15 років.

«У січні 2017 року в Європейському регіоні ВООЗ було зареєстровано понад 500 випадків кору. Кір продовжує поширюватися. В країнах, де охоплення імунізацією опустилося нижче показника 95%, можливі його великі спалахи. Україна – в числі ендемічних країн», – повідомляє ВООЗ.В Україні відзначається значне триваюче зниження охоплення, починаючи з 2009 року. У 2015 р. - охоплення дітей першою дозою вакцини становило 56%, другою - 57%. Сучасні батьки масово вімовляються від вакцинації власних дітей, тому, що майже не бачили спалахів «контрольованих хвороб», оскільки до кінця 2010-х років рівень охоплення щепленнями був високий.

 

Screenshot_6

 

При рівні вакцинації >95%  працює колективний імунітет, і епідемії не виникають. Зараз, коли рівень вакцинації низький, епідемія будь-якої з майже забутих хвороб, може виникнути будь-якої миті.Кожна людина, що не пройшла імунізацію або щеплена не в повному обсязі, входить до групи ризику зараження. Жоден лікар не може гарантувати, що ваша дитина не зустрінеться протягом свого життя зі збудниками цих хвороб.

Задумайтесь про безпеку власної дитини та захистіть її від кору за допомогою вакцинації!

 

Screenshot_7Screenshot_8

 

«Лікування кору найчастіше направлено на полегшення симптомів, - розповіла завідуюча боксованим діагностичним відділенням №1 Криворізької інфекційної лікарні Людмила Ніколаєнко, - Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики призначаються тільки при бактеріальних ускладненнях. Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне - вживати якомога більше рідини та уникати яскравого сонячного або штучного світла. Дорослим для профілактики рекомендують приймати вітамін А у великих дозах».«Найкращий захист від кору – вакцинація! – нагадала головний лікар ЦПМСД №5 Анастатсія Кузнєцова, - Кривий Ріг забезпечений вакциною КПК. Наразі маємо понад 18 тис. доз. Препарат, який використовуємо зараз, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і безпечним засобом». У випадках порушень затвердженого календаря щеплень оптимальний індивідуальний графік вакцинації саме для вашої дитини підбере сімейний лікар або педіатр».

 

Screenshot_9

 

З сучасними можливостями для поїздок, жодна людина і жодна країна не можуть відчувати себе захищеними від вірусу кору. І в Європі, і в інших частинах світу спалахи триватимуть доти, доки кожна країна не забезпечить такий рівень імунізації, який дозволить повністю захистити населення» - директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Zsuzsanna Jakab.