Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та наркотрафіка


26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та наркотрафіка Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Понеділок, 26 червня 2017, 13:26

Готуючись до відзначення Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу фахівці Криворізького психоневрологічного диспансеру та Криворізького центру здоров’я 22 червня провели прес-конференцію для міських ЗМІ.

 

Screenshot_2

 

«250 тисяч людей помирають щороку в світі через зловживання наркотичними речовинами», - нагадав головний міський нарколог, заступник головного лікаря ПНД з медичної частини Олександр Яковець. Він розповів про історію боротьби зі зловживанням наркотиками у світі.

 

Screenshot_3

 

Тема Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу в 2017 році: «Наше здоровя, наше життя, наша відповідальність»

 

Screenshot_4

 

Офіційно зареєстрованих наркозалежних у світі - понад 200 млн, - майже 3% населення планети.

Найпоширенішою формою поєднання психоактивних речовин є куріння разом із вживанням алкоголю.

В Україні за минулий 2016 рік зареєстровано 3719 осіб, яким вперше в житті було встановлено діагноз психічних розладів, пов’язаних із вживанням наркотичних засобів, з них

  • молодь віком 15-35 років – 2501 (75,1%),

  • діти – 273 (3%),

  • чоловіки – 85,2%,

  • жінки – 14,8%.

 

За результатами соціологічного опитування опитування ESPAD у 2016 році в Україні:

83,4% українських підлітків підлітків мають досвід вживання алкогольних напоїв,

52,3% мають досвід куріння,

11,3% мають досвід вживання незаконних наркотичних речовин.Завідуюча поліклінічним відділенням диспансеру Галина Железняк розповіла про велику профілактичну роботу, яку здійснюють медичні працівники Кривого Рогу та повідомила актуальні статистичні дані щодо поширення наркотичної залежності:

Розповсюдженість наркоманії у 2016 році

  • в Україні - 142,5 на 100 тис.;

  • у Дніпропетровській області – 197,8;

  • у Кривому Розі – 279,8.

 

Станом на 01.06.2017р. у нашому місті на обліку 1801 особа з офіційно встановленим діагнозом «наркотична залежність».«Особливу увагу приділяємо ранньому виявленню вживання психоактивних речовин. Саме за цієї умови лікування залежності найефективніше», сказала Г.Железняк.


Комплексний курс лікування наркоманії - це можливість почати життя без вживання психоактивних речовин.Досвід Кривого Рогу щодо впровадження замісної метадонової терапії пацієнтів з важкою невиліковною опійною залежністю визнано одним з кращих в Україні. Споживачі наркотиків, на яких розповсюджується дія програми замісної підтримуючої терапії, можуть навчатися та працювати. Відповідно, ці люди вже розглядаються суспільством не як асоціальні особи, а як хворі, які мають залежність від певних препаратів.Психолог диспансеру Інна Драгожилова розповіла про міфи, які побутують щодо наркотиків серед молоді, мотиви першої спроби, ознаки вживання та докладно зупинилася на ролі оточення у наближенні наркозалежного до усвідомлення його проблеми та психологічно доцільних способах мотивування до лікування.

 

Screenshot_5

 

Безжальна статистика свідчить, що 40% суїцидів були скоєні у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Проте знайти вихід можна і в безнадійній кризовій ситуації. Фахівці, які здатні допомогти працюють у психологічній службі диспансеру. Інна Василівна нагадала про можливість звернення за допомогою до кваліфікованих психологів за телефоном довіри 440-24-24, який працює з 8:00 до 18:00.

Насамкінець фахівці учасники прес-конференції підкреслили необхідність свідомого вибору громадян на користь життя без наркотиків, усвідомили небезпеку експериментів із наркотиками для свого здоров'я.