Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> До Всесвітнього дня донора: не чекайте, поки лихо вдарить, - здайте кров прямо зараз, здавайте часто


До Всесвітнього дня донора: не чекайте, поки лихо вдарить, - здайте кров прямо зараз, здавайте часто Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Вівторок, 13 червня 2017, 12:02

До Всесвітнього дня донора: не чекайте, поки лихо вдарить, - здайте кров прямо зараз, здавайте часто!

 

Screenshot_1

 

На прес-конференції провідних фахівців Криворізької станції переливання крові (СПК) до Всесвітнього дня донора, яка відбулася 11 червня, головний лікар СПК Василь Цигиця акцентував увагу на необхідності донорства: «Донорську кров неможливо нічим замінити. Людство не вигадало її ідеального замінника. Єдиним джерелом донорської крові є людина-донор. Проблема забезпечення пацієнтів донорською кров’ю, без перебільшення, є питанням життя і смерті». Він висловив щиру подяку всім криворізьким донорам за врятовані життя та здоров’я людей.

 

Screenshot_2

 

«Відсутність донорської крові та її препаратів загрожує перериванням лікувального процесу та навіть втратою життя пацієнта, - пояснив заступник головного лікаря Криворізької СПК Ігор Скляр. - Під час лікування онкозахворювань, особливо лейкозів, нерідко показники крові падають, і вона втрачає здатність згортатися, тоді будь-який рух може призвести до кровотечі, в таких випадках людей рятує переливання донорської крові».

 • Щодня Кривому Рогу потрібно 60- 80 донорів крові.

 • За одну дачу беруть 450 мл донорської крові – це 6-8% маси тіла дорослої людини.

 • Цільну кров рекомендують здавати не частіше 4-5 разів на рік.

 • Повністю склад крові відновлюється за місяць.Цього літа кампанія до Всесвітнього дня донора зосереджена на донорстві крові в надзвичайних ситуаціях. В умовах кризи, війни або надзвичайної ситуації природною є людська реакція: “Що я можу зробити? Як я можу допомогти?”

Третій рік на Сході нашої країни триває війна. Тривожні щоденні зведення з зони АТО і кров, кров... Нині вона потрібна як ніколи. На сьогодні це — стратегічний продукт, критерій безпеки держави. 


Гасло ВООЗ для кампанії 2017 року: “Що ви можете зробити?” з вторинним повідомленням “Здавай кров. Здавай прямо зараз. Здавай часто”.

 • 112 мільйонів доз донорської крові збирають по всьому світу, половина з них знаходиться в країнах з високим рівнем доходу.

 • Донорство крові 1% населення може задовольнити основні потреби країни в крові.

 • ВООЗ стверджує, що в кожній країні має заготовлятися не менше 15 мл крові на 1 особу.

 • У США та Європі 60 з тисячі осіб здають донорську кров.

 • В Україні – лише 18 з тисячі (дані з інтерв’ю посадових осіб та з державної програми розвитку донорства). Більшість з них стають донорами лише в момент гострої потреби крові для своїх близьких або знайомих.

 • У Кривому Розі 28 з тисячі здали кров у 2016 році.Занепокоєння медичних працівників викликає значне зниження кількості донорів серед студентської молоді Кривого Рогу в останні роки. Загальна кількість донорів у міському реєстрі скоротилася з 30 до 20 тисяч. Отже проблема забезпечення лікарень донорською кров’ю та препаратами крові гостро стоїть перед пацієнтами та їх родинами, які через відсутність крові змушені в терміновому порядку шукати донорів.Без системи на основі добровільного безоплатного донорства крові, зокрема, регулярно добровільного донорства, жодна країна не може забезпечити достатню кількість крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання. Реальна кількість добровільних донорів крові наразі настільки мала, що не дозволяє створювати необхідні запаси препаратів крові. А в разі аварій або катаклізмів з багатьма пораненими, лікарі замість того аби негайно рятувати життя людей, будуть змушені чекати доки на пунктах переливання крові вишикуються черги донорів, проте багато людей так і не дочекаються допомоги.

Донорство необхідне, - кожна четверта людина на протязі життя потребує донорської крові або її препаратів.

Донорство корисне, – донори живуть на 5 років довше.

Донорів шанують, – один донор рятує 3 життя.Як правильно здавати кров

 

Screenshot_3

 

Screenshot_4

 

Пільги донорам крові

 • В день давання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження працівник звільняється від роботи зі збереженням середнього заробітку, студенти та учні ПТЗ - від занять.

 • Після кожного дня давання крові донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

 • Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів.

 • Донорам, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку з захворюванням протягом року виплачується у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи.

 • Учням професійних навчально-виховних, студентам вищих навчальних закладів, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, надається право на одержання грошової допомоги у розмірі 25% стипендії протягом шести місяців. Виплата такої грошової допомоги здійснюється за місцем навчання донора.

 • Протягом року після здачі крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості донори мають право першочергового придбання путівок для санаторно-курортного лікування за місцем роботи або навчання та першочергового лікування в закладах охорони здоров'я, що перебувають у державній власності.Дізнатися, наскільки складно знайти необхідних донорів у будь-якому українському місті, ви можете з таких інтернет-ресурсів:  www.donor.org.ua та www.krov.ua

«На часі реформування служби крові в Україні, повідомив Василь Цигиця, - Вже зараз для посилення безпеки та забезпечення європейської якості препарати крові в Україні вироблятимуть лише централізовано на спеціальній сучасній фабриці. Заборонено виготовляти їх на обласних та міських станціях переливання крові. Наразі в Кривому Розі станція переливання крові задовольняє потреби міських лікарень за рахунок накопичених запасів виробленого раніше альбуміну».

Довідково:

 

З 1 червня поточного року МОЗ України впровадило обов’язковий моніторинг діяльності спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я.

Результати моніторингу доступні за посиланням: http://bloodservice.org.ua/monitoring-sku

Головна мета – оцінка належного управління службою крові та її економічної ефективності на рівні регіонів, планування обсягів заготівлі донорської крові та її компонентів по кожному регіону, управління наявними запасами компонентів крові, запобігання та оперативне реагування на проблеми, що виникають.В Україні 1,39% населення здають кров — в основному за грошову винагороду. У Швейцарії 40% населення — безоплатні донори. Це результат планової, регулярної, контрольованої роботи серед населення із пропаганди донорства. На жаль, система агітації донорства крові в нашій країні відсутня.
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.htmlЗа останні 15 років кількість донорів в Україні зменшилася вдвічі. Заготовляється всього близько 9 мл крові (на людину) замість 15 мл, рекомендованих ВООЗ. Люди не поінформовані про те, що таке донорство крові. Далеко не всім відома взагалі фізіологічна роль крові. Про те, що потрібна донорська кров, люди дізнаються тоді, коли лихо постукало в двері — близька людина потрапляє на операційний стіл, у дружини важкі пологи, дитині необхідна гемотрансфузія. Місяць тому мені вдалося відвідати Бернський кантональний центр крові у Швейцарії. У штаті центру існує посада маркетолога, основна робота якого — пропаганда та заохочення безоплатного донорства. В Україні 1,39% населення здають кров — в основному за грошову винагороду. У Швейцарії 40% населення — безоплатні донори. Це результат планової, регулярної, контрольованої роботи серед населення із пропаганди донорства. На жаль, система агітації донорства крові в нашій країні відсутня.
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.html

Централізований контроль за пропагандою донорства, виробництвом компонентів крові, розподілом, витратами, раціональним використанням крові. Держтрансфузагентство повинно постійно мати інформацію про стратегічні запаси крові. Тоді б не утилізувалося до 70% еритромаси в районних лікарнях (по Україні 20%, тоді як у Швейцарії 0,03%), вона б вчасно була спрямована туди, де її не вистачає. (2009)
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.html

Відомо, що при кровотечі 150 мл/хв. у розпорядженні лікарів залишається не більш як 20 хвилин, при втраті крові 50—100 мл/хв. — не більше години. У випадку масивної кровотечі, якщо гемотрансфузію (переливання крові) проведено пізно, навіть найкраща і найсвіжіша кров виявиться непотрібною, навіть шкідливою. Організм не зможе дихати, настає так званий ДВС-синдром (дисиміноване внутрішньосудинне згортання крові), в якийсь момент кров перестає згортатися, таку кровотечу зупинити неможливо.
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.html

Свого часу всі чули про трагічний випадок із депутатом Кушнарьовим. Так, йому було перелито багато крові, але фактор часу був проти нього. До того ж у нього виявилася рідкісна група крові. Як з’ясувалося згодом, такої крові тільки в нашому відділенні трансфузіології Інституту хірургії та трансплантології АМН України на той момент було п’ять літрів. При централізованому управлінні службою крові багатьох смертей можна було б уникнути.
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.html

99% хворих на гемофілію перехворіли на гепатит А і В, не менш як 85% — на гепатит С («Кровні пута»). За статистикою однієї з великих лікарень м. Києва, 17% породілей переливається донорська кров, 4% новонароджених переносять замінне переливання донорської крові у зв’язку з гемолітичною жовтяницею (резус-конфлікт). Ми, лікарі, не можемо проаналізувати, скільки з них перехворіли після переливання крові і на який гепатит. Статистики не ведеться. Проте ми бачимо цих хворих із посттрансфузійними гепатитами, що, як правило, уже перейшли у хронічну форму. Їх дуже багато. Ми знаємо одне, що мамам, котрі перенесли гепатит, як правило, на ногах, доводиться дуже важко, не кажучи про новонароджених, печінка яких страждає вдвічі більше, не кажучи вже про енцефалопатії внаслідок білірубінемії, яка нерідко призводить до слабоумства.
Більше читайте тут: https://gazeta.dt.ua/HEALTH/nad_gnizdom_zozuli.html