Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Прес-конференція до Всесвітнього дня астми та алергії


Прес-конференція до Всесвітнього дня астми та алергії Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Середа, 31 травня 2017, 14:54

Астма – одне з найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі. Саме тому травень присвячується інформуванню про проблеми астми та алергії. Медичні працівники Кривого Рогу активно роз’яснюють небезпеку цих захворювань, навчають пацієнтів підтримувати нормальний, життєздатний стан, звичну якість життя.

30 травня у Всесвітній день астми та алергії в Криворізькому Центрі здоров’я відбулася прес -конференція провідних криворізьких лікарів-алергологів та пульмонологів.

astma 

 

Головний міський алерголог Григорій Бень розповів про механізми алергії – реакції організму на чужорідний білок. В алергологічному центрі, який він очолює багато років, успішно використовують для лікування алергоспецифічну імунотерапію та відділення спелеотерапії. За минулий рік звернулися за допомогою до алерголога 503 хворих на алергію, з них 411 вперше, 121 хворий (22%) проліковано в стаціонарі. Якщо за статистикою найпоширенішим алергічним проявом в Дніпропетровській області є кропивниця, то в Кривому Розі – алергічний риніт.

Про особливості проявів, діагностики та лікування алергії та астми у дітей йшлося у виступі лікаря дитячого пульмонологічного відділення Криворізької міської лікарні №8 Олега Мазенка. Він дав поради батькам щодо профілактики загострень астми у дітей.

У випадку нападу задухи у дитини негайно викликайте швидку!


За даними ВООЗ в залежності від екологічного стану довкілля від 5 до 15% населення світу страждають на астму. З кожним роком збільшується і кількість людей з алергією.

«За офіційними статистичними даними в Кривому Розі рівень захворюваності на астму - 0,5%, протее це лише верхівка айсбергу, - вважає головний міський пульмонолог Наталія Більова. – Виявляють лише кожного десятого. Переважно це люди, які страждають на важку астму, їх діагноз не викликає жодних сумнівів ані в самого хворого, ані в лікарів. Майже всі такі пацієнти мають групу інвалідності. Зважаючи на нашу екологію, реальна кількість хворих на астму в нашому місті на порядок більша – біля 30 тис. осіб.

Основну проблему складають не ці важкі хворі, а люди, які роками марно лікують безкінечні ГРВІ та хронічні бронхіти горами антибіотиків, звинувачуючи свій слабкий імунітет. При цьому справжня причина їхніх страждань – бронхіальна астма (БА) лікується не антибіотиками та імуностимуляторами, а гормональними препаратами».

Відчувши проблеми з диханням, людина має звернутися саме до сімейного лікаря, який повинен встановити попередній діагноз, призначити потрібні обстеження та лікування відповідно до протоколу.

- Багато хто хворих не бажають визнавати, що мають астму через те, що ця хвороба невиліковна, потрібно приймати гормони. Якщо це так, то чи варто впадати у відчай?

- Звісно ні. Хоча БА й невиліковне захворювання, але воно є одним з небагатьох, які легко піддаються лікуванню та,за умови прихильності пацієнта до лікування, не прогресує. Головне – це систематично, приймати необхідні інгаляційні препарати.

На щастя маємо препарати, які дозволяють не лише знімати напади астматичної задухи, а й лікувати, контролювати захворювання у повному обсязі. Хворий на БА, який лікується, може вести звичайний, повноцінний спосіб життя, займатися спортом і не відчувати свою хворобу, не страждати через неї! Серед олімпійських чемпіонів є хворі на бронхіальну астму.

- Чи є дорогим для хворого лікування астми?

- З квітня в Україні почала працювати Державна програма «Доступні ліки», за якою хворі на БА в аптеках, які приєдналися до цієї програми, можуть отримувати певні ліки безкоштовно. Безоплатні рецепти виписує сімейний лікар, консультація пульмонолога для цього не потрібна.

Дехто вважає, що до реєстру безкоштовних включено лише дешеві та неефективні препарати. Це не так. Вартість однієї упаковки одного з препаратів, включеного до реєстру, – 60 грн.,іншого – 600.

- Чи є проблеми в місті з діагностикою та організацією лікування БА?

- Для вчасного виявлення, правильного лікування та ефективного контролю захворювань органів дихання у кожному ЦПМСД має бути спірограф. У місті наразі жодної амбулаторної ставки лікаря -пульмонолога, який мав би консультувати хворих.

На завершення Наталія Анатоліївна процитувала Костянтина Паустовського: «Астма – це коли ходиш у чверть кроку, міркуєш у чверть думки, працюєш на чверть можливості. І лише задихаєшся на повну силу». Сучасна медицина здатна допомогти людям з БА жити на повну силу. Потрібно лише визнати, що хвороба є, прийняти її та правильно з нею боротися». Тож і девіз цьогорічного дня - «Контролюй свою астму».