Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Перевір родимку – збережи життя!


Перевір родимку – збережи життя! Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Четвер, 20 квітня 2017, 09:37

    Щороку приблизно у 300 криворіжців виявляють рак шкіри, з них у 50 осіб – меланому. Лікувально-профілактичні заклади нашого міста мають в наявності ефективне обладнання для своєчасного виявлення та ефективного лікування раку шкіри.

  Україна є учасником Всесвітньої програми "Євромеланома" та щорічного безкоштовного скрінінгу населення на предмет виявлення родимок, що перероджуються у найнебезпечнішу пухлину — меланому.

 

    22 квітня 2017 року в Кривому Розі відзначатимуть дев’ятий Всеукраїнський День діагностики меланоми в рамках пан'європейської програми «Євромеланома». Ця програма була створена в 1996 році з метою об'єднання європейської спільноти для боротьби зі смертністю від меланоми. Інформування суспільства про небезпеку родимок, які перероджуються, та спонукання медичних працівників до безкоштовних оглядів населення з метою виявлення меланоми на ранніх стадіях дозволить значно скоротити високий рівень смертності від цього серйозного захворювання.

   День діагностики меланоми в Україні проходить щороку за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Української асоціації лікарів - дерматовенерологів і косметологів та громадської організації «Стоп меланома». За 8 років в Україні оглянуто майже 150 тис. осіб, серед яких виявлено понад 500 випадків меланом!

2017-04-20_114304

   З нагоди Всеукраїнського тижня меланоми 19 квітня в Криворізькому шкірно-венерологічному диспансері відбулася прес-конференція провідних фахівців з онкологічних захворювань шкіри. Метою заходу була активізація пропаганди здорового способу життя, зниження захворюваності та смертності від злоякісних новоутворень шкіри серед населення, залучення уваги криворіжців до профілактичних заходів.

 

   Голова Криворізького об’єднання лікарів-дерматовенеорологів Володимир Лін розповів про онкологічні захворювання шкіри та фактори ризику їх виникнення:

- травми шкіри,

- надмір сонячного випромінювання,

- зібруднення навколишнього середовища,

- виробничі ризики(робота з асфальтом, в умовах підвищеної радіації тощо),

- спадковість (наявність випадків онкологічних захворювань шкіри в родині),

- тютюнопаління та інші шкідливі звички.

   Наша шкіра, як слон, - нічого не забуває.

 

   Найпоширеніші онкологічні захворювання шкіри поділяють на 2 групи: 

  • епітеліальноклітинний рак (як правило, без метастазування),
  • спиноцелюлярний рак шкіри (може давати метастази).

  Без лікування епітеліома може розвиватися вглиб і поширюватись не лише на м’які тканини, а й на кістки.

 

  На ранніх стадіях (пухлина до 2 см) можна 100-відсотково вилікувати базаліому. Тому так важливо звернутися до лікаря вчасно!

 

  Нелікована  ж меланома навіть маленьких розмірів може призвести до загибелі дуже швидко!

 

  Про це найагресивніше із онкологічних захворювань шкіри йшлося у виступі лікаря-онколога Криворізького онкологічного диспансеру Сергія Кулака: «Щороку приблизно у 300 криворіжців виявляють рак шкіри, з них у 50 – пігментні захворювання, тобто меланому. Метастази цієї пухлини можуть поширюватись і через лімфу, і через кровоток».

 

 Щомісячне самообстеження відіграє важливу роль у ранньому виявленні меланоми та інших видів раку шкіри. Оглядати спину, сидниці та інші важкодоступні місця власного тіла допоможе маленьке дзеркало.

 

  Лікар наголосив на необхідності невідкладного звернення до фахівців у випадках травмування родимок або зміни їхнього розміру, забарвлення, появі несиметричності, виділень та інших ознак переродження.

 

  Як правильно проводити само обстеження власної шкіри?

  Дуже важливо перевіряти свою власну шкіру, переважно раз на місяць. Вам слід знати розташування родимок, плям, веснянок та інших відмітин на власній шкірі та на шкірі вашої дитини, щоб можна було вчасно помітити будь-які нові родимки або зміни в існуючих.

 

  Самоогляд найкраще робити в добре освітленій кімнаті перед дзеркалом на повний зріст. Використовуйте ручне дзеркало для перегляду зон, які недосяжні для погляду, таких як задня частина стегон. Огляньте всі області, включаючи долоні та підошви, волосисту частину голови, вуха, нігті та спину (у чоловіків, приблизно 1 з кожних 3 меланом виникає саме на спині). Друзі та члени сім'ї також можуть допомогти вам у цих оглядах, особливо для недосяжних для вашого погляду шкіри голови та спини.

 

  На що звернути увагу?

 Будь-які незвичайні запалення, ущільнення, плями, відмітини, або зміна в зовнішньому вигляді ділянки шкіри, або в відчуттях, які нею викликаються, можуть бути ознакою раку шкіри, або попередженням про те, що це може статися.

 

  Нормальні родимки

 Нормальна родимка - це пляма рівномірного коричневого кольору, кольору засмаги, або чорна. Родимка може бути на одному рівні з шкірою або піднятою над її поверхнею, за формою круглою або овальною. Родимки зазвичай менше 6 міліметрів у діаметрі (приблизно дорівнює діаметру олівця). Родимка може бути наявною від народження, або з'явитися в дитинстві чи в юнацькому віці. Нові родимки, які з'являються пізніше, необхідно перевіряти у лікаря.

 

  Щойно родимка з'явилася, вона зазвичай зберігає той самий розмір, форму та колір протягом багатьох років. Деякі родимки можуть з часом зникати.

 

  Більшість людей мають родимки. Практично всі родимки нешкідливі. Але дуже важливо вчасно розпізнати зміни в родимці – її розміру, форми, або кольору - які можуть свідчити про розвиток меланоми.

2017-04-20_114813

  Можливі ознаки і симптоми меланоми

  Найважливішим попередженням про можливість появи меланоми є нове пляма на шкірі або пляма, яке змінюється в розмірі, за формою та кольором. Ще однією важливою ознакою є те, що ця пляма відрізняється від усіх інших плям на шкірі (знак гидкого каченяти). Якщо ви виявляєте у себе ці попереджувальні ознаки, негайно перевірте шкіру у лікаря!

 

  Будьте насторожі та розкажіть своєму лікарю про родимки, які мають будь-які з наступних властивостей:

  • Одна половина родимки або рідної плями не відповідає інший.
  • Краї нерівні, рвані, зубчасті або розмиті.
  • Колір різний на всьому протязі та може включати в себе відтінки коричневого або чорного кольору, іноді з плямами рожевого, червоного, білого чи синього кольорів.
  • Пляма більше 6 міліметрів (розмір гумки олівця), хоча меланоми іноді можуть бути і менші.
  • Родимка змінюється в розмірі, за формою і кольором.

  Деякі меланоми не підходять під описані вище правила.  Дуже важливо розповісти лікарю про будь-які зміни або нові плями на шкірі, які виглядають відмінно від інших ваших родимок.

   У разі виявлення на поверхні шкіри підозрілих елементів необхідно звернутися до сімейного або дільничного лікаря за місцем проживання, який у разі необхідності направить на консультацію до спеціалізованих закладів.