Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> Випадок сказу в Ценрально-Міському районі


Випадок сказу в Ценрально-Міському районі Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
П'ятниця, 25 листопада 2016, 12:23

   21 листопада Дніпропетровська державна регіональна лабораторія ветеринарної медицини підтвердила зареєстрований випадок захворювання на сказ собаки в Центрально-Міському районі Кривого Рогу за адресою: вул.Піхотинська,14. Рішенням міської надзвичайної протиепідемічної комісії від 24.11.2016 запроваджено карантин тварин у зв'яізку з цим випадком та затверджено комплексний план заходів із локалізації та ліквідації сказу та його осередку.

    Кожній людині, щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

  • не контактувати з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпечність таких контактів;
  • якщо покусала або ослинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип’яченою водою (бажано з милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. Слід особливо уважно оглянути дитину після прогулянки чи контакту з підозрілою твариною;
  • якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
  • своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

    Осіб, які були травмовані підозрілою твариною або мали з нею контакт, необхідно негайно спрямувати до лікувально-профілактичного закладу, який надасть антирабічну допомогу.

c_copy_copy

 

 

   Усіх собак та котів, які утримуються в приватному секторі на карантинній теріторії громадяни мають вакцинувати від сказу в листопаді-грудні. Щеплених тварин тримати під наглядом на протязі 60 днів. 

 

   В Центрально-Міському районі заборонено проведення виставок, аукционів та інших заходів із залученням тварин.

   Управління благоустрою та житлової політики ВКМР в період карантину має забезпечити виконання програми зменшення популяції безпритульних тварин на території міста шляхом їх стерилізації.

 

   Закликаємо всіх мешканців Центрально-Міського району спостерігати за поведінкою тварин. Тварин з підозрілою поведінкою має терміново обстежити ветеринар.

   Сказ - гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці - 41,4 %), домашніх тварин (коти - 21,8 %, собаки - 15,3 %,) або сільськогосподарських тварин (20,2%).

 

  Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою. При своєчасному зверненні постраждалого до лікувального закладу проводиться щеплення антирабічною вакциною, що попереджує захворювання і врятовує життя. При несвоєчасно проведених щепленнях, котрі здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.

   Щорічно в Україні реєструється приблизно 100 тис. осіб, які звернулись у медичні заклади з приводу укусів тваринами. За попередні роки траплялися лише поодинокі випадки укусів тваринами, хворими на сказ. 

 

  Вакцина для попередження сказу використовується за епідемічними показаннями. Тобто вона не є плановою, а показана лише тим людям, які безпосередньо були покусані тваринами, та яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу. В Кривому Розі є достатня кількість вакцини від сказу, закупленої за кошти місцевого бюджету.

 

   

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити